Jump to content

Odessa Barb


Recommended Posts

:)Καλημέρα σε όλους,

Με αφορμή την black friday αγόρασα ενα hailea 100lt...

Ηρθε το ενυδρείο και εδώ και μια εβδομάδα στέκεται στην κούτα του με την γάτα να το επιθεωρεί αφ υψηλού...:rolleyes:

Το πήρα για να βάλω odessa barb που μου φάνηκαν πανέμορφα στις φωτο. Τα είχατε ποτέ; Ξέρετε πως συμπεριφέρονται πχ σε γαρίδες neocaridina; Για συγκάτοικους σκέφτομαι sterbai και microrasbora.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Γαριδες και barb μαζι - λιγο δυσκολο. Και τα microrasbora θα ειναι λιγο στρεσσαρισμενα και  "χανονται"  σε μεγαλα ενυδρεια.

Καλη αρχη!!!!!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν βάζεις μόνο Odessa μπόλικα να τα ευχαριστηθείς, εγώ είμαι υπέρ των 1-2 είδη ψαριών.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @natateo και @Χρήστος,

Ελεγα να βάλω και κάποιο άλλο είδος για να "ξεφορτώσω" λίγο τα υπόλοιπα ενυδρεία και να εκμεταλευτώ έτσι τον χώρο του 100αριου.

Γαριδούλες δεν θα βάλω μαζί, το πήρα απόφαση, οι εναλλακτικές είναι τα ram και τα microrasbora για την μεσαία ζώνη και κάτω τα sterbai.

Θα πάω αύριο να τα δω από κοντά και θα δω τί θα κάνω.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος gixxer έγραψε:

Καλημέρα @natateo και @Χρήστος,

Ελεγα να βάλω και κάποιο άλλο είδος για να "ξεφορτώσω" λίγο τα υπόλοιπα ενυδρεία και να εκμεταλευτώ έτσι τον χώρο του 100αριου.

Γαριδούλες δεν θα βάλω μαζί, το πήρα απόφαση, οι εναλλακτικές είναι τα ram και τα microrasbora για την μεσαία ζώνη και κάτω τα sterbai.

Θα πάω αύριο να τα δω από κοντά και θα δω τί θα κάνω.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Απο μικρορασμπορα ποια ψαρακια ακριβως θελεις να παρεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη τα galaxy (6) που είναι τωρα στο 45λτ.

Ελεγα να μεγαλώσω το κοπαδάκι (πχ 10) και να τα βάλω στο 100λτ μαζί με τα odessa.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα είδα από κοντά και απογοητεύτηκα. Για να ειμαι ειλικρινής επιβεβαιώθηκαν τα βιντεο που είχα δει και όχι οι φωτο.

Ευτυχώς δεν τα παρήγγειλα μέσω internet πχ πριν τα δω.

Μάλλον θα μεταφέρω στο 100αρι τα μικρόψαρα και τις γαριδούλες, ίσως προσθέσω και cherry barbs και το 60αρι θα κρατηθεί για μελλοντικό θαλασσινό ή θα πουληθεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...