Jump to content

Γεννα ancistrus


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερει καποιος να μου απαντησει σε 20 μερες απο οταν σκασουν τα αυγα τι μεγεθος περιπου θα εχουν τα ψαρακια?Μου εκατσε γεννα πριν 2 μερες και σε 15 μερες θα φυγω για διακοπες οποτε αναγκαστικα θα πρεπει να τα βγαλω απο την γεννηστρα και να τα επιστρεψω στο ενυδρειο.Υπαρχει ελπιδα να επιβιωσουν?20 ημερων χρειαζονται ταισμα πολλες φορες μεσα στην μερα?Και το αλλο μου προβλημα ειναι οι συγκατοικοι τους που ειναι μελανοταινιες precox που δεν αφηνουν τιποτα να παει χαμενο.Βεβαια το ενυδρειο ειναι πυκνοφυτεμενο αλλα μαλλον δεν θα εχουν και πολλες ελπιδες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Stilianos Dimitropoulos έγραψε:

κανενας plecoπατερας να απαντησει?

 

 Ο @Dimitris Lysikatos  ειναι δυνατος plecoγνωστης, πιστευω θα σε βοηθησει πολυ αν δει το θεμα σου οποτε  μπει στο φορουμ!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.θα περιμενω μηπως το δει εκεινος η και καποιος αλλος που εχει γεννες απο ancistrus

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομα.Τωρα που μετα απο 4 μερες καταναλωθηκε ο σακος του τι να ταιζω?Εριξα 1/4 ταμπλετα για pleco της hikari και καποια πηγανε και τσιμπανε.Το θεμα μου ειναι ποση ωρα να την αφησω μεσα γιατι αυτη δεν λιωνει και γρηγορα και η γεννηστρα ειναι μικρη και φοβαμαι μην μου βρωμισει το νερο.Βεβαια γινεται συνεχομενη ανανεωση του νερου απο το μεγαλο ανυδρειο και εχω βαλει και αεραντλια αλλα ποτε δεν ξερεις.Να την αφησω καμια ωριτσα μεσα και οσο φανε και μετα να τους ξαναβαλω το βραδυ?Διαβασα και για αγγουρακι,κολοκυθακι αλλα μπορω απο τωρα που ειναι 4 ημερων η πρεπει να περασουν καποιες μερες ακομα?Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη μου φορα και καταλαβαινετε το αγχος μου.Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πυκνοφυτεμένο το ενυδρείο έχουν ελπίδες να επιβιώσουν αρκετά...

Χρειάζονται συχνά τροφή την οποία καλύτερα να την τρίβεις (την ταμπλέτα) σε μικρά κομματάκια. Άσε την μέσα αφού ανανεώνεται το νερό δεν υπάρχει πρόβλημα. Δώστους άφοβα αγγούρι και κολοκυθάκι θα τα τιμήσουν δεόντως!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...