Jump to content

Καλημερα σε ολους


oceanic

Recommended Posts

Kαλημερα λοιπον και απο εμενα και καλως σας βρηκα.

Το ονομα μου ειναι Κωστας και αφου παρακολουθησα λιγες μερες το AQUAZONE αποφασισα να

μπω και γω στο forum για ανταλλαγη σκεψεων.

Τα ενυδρεια που εχω στην κατοχη μου μεχρι στιγμης ειναι 1 10λιτρο με ενα μονομαχο , 1 20λιτρο με γκαπυς,νεον και SAE και 1 120λιτρο με τιγρακια,κλοουνς,μονοδακτυλους,πλακοστομο,γατοψαρο και καρχαριοειδη?.

Ελπιζω να μαθω πολλα.............................

Link to comment
Share on other sites

:thumbdown:

Καλώς ήρθες, καλή συνέχεια, καλό διάβασμα.

Το 20λιτρο το βλέπω αρκετά "φορτωμένο" (αριθμός ψαριών), τα neon και τα guppies θέλουν διαφορετικές συνθήκες, για τα SAE δεν γνωρίζω...

Έγινε επεξεργασία - iogi
Link to comment
Share on other sites

:thumbdown: στο ΑΖ
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας!!1

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον ... :thumbdown:

Καλη διαμονη ... :)

Οπως επισης και το 120λιτρο φενετε αρκετα φορτωμενο ... εδω ειμαστε ομως θα τα συζητησουμε ολα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλωστον ... :thumbdown:

Καλη διαμονη ... :)

Οπως επισης και το 120λιτρο φενετε αρκετα φορτωμενο ... εδω ειμαστε ομως θα τα συζητησουμε ολα ... :)

Κατ'αρχην ευχαριστω ολους για το καλοσωρισμα και ιδιαιτερα εσενα που δεν με εθαψες κατευθειαν για τις βιαστικες κινησεις μου( πραγμα που συνεβαινε κατα κορον σε αλλο forum απ' οπου και αποσυνδεθηκα τελικα ....)

Ηλιου φαεινοτερον ειναι οτι δεν σκαμπαζω και πολλα , απλα καποια στιγμη που ειχα χρηματα αγορασα ενυδρειο, το γεμισα οπως μου κατεβηκε, το φορτωσα και ψαρια (της αρεσκειας μου - αλλα τελικα ασυμβατα)..... και ΜΕΤΑ αρχισα να ψαχνω πληροφοριες για το τι ειναι αυτο που κανω.

Βρηκα τα forums που ασχολουνται με το θεμα τελειως τυχαια στο internet και απο τοτε προσπαθω να μαθω.

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα γλυτωσω (συντομα) αυτο που μου καποιος φιλος, δηλαδη να βγαλω ολα τα ψαρια (με οποιες απωλειες) και να ξαναστησω απ' την αρχη, μετα απο πολλη μελετη εδω...και αλλου!!!

φιλικα

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ΑΖ.

Διάβασμα και υπομονή χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ,

σχεδον ολοι μας λιγο πολυ καπως ετσι ξεκινησαμε ... θες απο παραπληροφορηση, θες απο ελλειψη πληροφοριας ολοι μας καναμε καποια λαθοι στο παρελθον και μεσα απο πολυ διαβασμα και ψαξιμο, πλεον διατηρουμε τα ψαρακια μας σε οσο το δυνατον καλητερες συνθηκες μπορουμε .

Ο μεγαλος μας εχθρος για καποιον καινουριο στο χομπυ ειναι η απογοητευση , γιαυτο μην απογοητευεσε σε ολα τα πραγματα αν υπαρχει καλη θεληση μπορει να δωθει λυση και να ερθει το επιθυμητο αποτελεσμα ...

Γιαυτο τα αυτια ανοιχτα :thumbdown: τα ματια ορθανοιχτα :) διαβασμα πολυ και οτι απορια εχεις ρωτας για να τη λυσουμε ... :)

Καλη συνεχεια ... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στην παρέα!

Μου αρέσουν και εμένα τα τιγράκια, τα καρχαριοειδή, οι κλόουν και οι μονοδάκτυλοι!

Καλή αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...