Jump to content

Crystal water


Recommended Posts

 Καλησπερα σήμερα ήρθαν αυτά θα μου πειτε ποτε να τα βάζω τα τεστ δεν έχουν έρθει ακόμα και η κατάσταση στο νερό ψιλό βελτιώνεται 

IMG_20210209_170221.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Georgia Terzaki έγραψε:

 Καλησπερα σήμερα ήρθαν αυτά θα μου πειτε ποτε να τα βάζω τα τεστ δεν έχουν έρθει ακόμα και η κατάσταση στο νερό ψιλό βελτιώνεται 

IMG_20210209_170221.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία εγώ βλέπω μια μεγάλη βελτίωση στο νερό σου. Έβαλες τπτ από αυτά?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να αντιμετωπίσετε τη θόλωση, προσθέστε 5 ml ανά 10 λίτρα νερού ενυδρείου. Προσθέστε 2,5 ml ανά 10 λίτρα εάν η τιμή KH είναι κάτω από 3 ° dH. Περιμένετε τουλάχιστον 48 ώρες μεταξύ των εφαρμογών. . Το φίλτρο πρέπει να καθαρίζεται τακτικά για βέλτιστα αποτελέσματα. Σημείωση: Όταν τεθεί σε ισχύ το προϊόν, τα ενεργά συστατικά απελευθερώνουν ένα λευκό σύννεφο που είναι ακίνδυνο και διασκορπίζεται μέσα σε λίγες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Μαρίνο μήπως καλύτερα να περιμένει λίγο ακόμη πριν ρίξει χημεία στο νερό, αφού δείχνει να βελτιώνεται σταδιακά?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Γεωργία εγώ βλέπω μια μεγάλη βελτίωση στο νερό σου. Έβαλες τπτ από αυτά?

Ναι έβαλα αυτό εδώ και βάζω ακομα μέρα παρα μερα τέλος της εβδομάδας λογικά δε θα ξανά βαλλω εσείς τι λέτε να βαλλω το  crystal water τελικά η' να περιμενω λίγο ακόμα;;;

IMG_20210209_204005.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα εφόσον βλέπουμε αισθητή βελτίωση να μη βάλεις ακόμη. Γενικότερα ειμαι υπέρ της χρήσης χημικών μόνο όταν είναι απολύτως αναγκαία. Η χελωνιτσα πως πάει? ?

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος killerknight έγραψε:

Εγώ θα έλεγα εφόσον βλέπουμε αισθητή βελτίωση να μη βάλεις ακόμη. Γενικότερα ειμαι υπέρ της χρήσης χημικών μόνο όταν είναι απολύτως αναγκαία. Η χελωνιτσα πως πάει? ?

Μια χαρά παντα όρεξηατη  και ζωηρή!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία επειδή πάει πολύς καιρός και δεν έχει ξεθολώσει πλήρως ρίξε από το crystal  στην αναλογία που λέει . 5ml στα 10 λίτρα .

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...