Jump to content

nick nano 30


nikolas_goun

Recommended Posts

Ας παρουσιάσω και εγω το φυτεμένο μου..

Τρέχει απο 10/1/2021

 

 

Πληροφορίες ενυδρείου:

BOYU MS320

32lt

φιλτρανση: το εγκατεστειμένο φιλτρο της BOYU + εσωτερικό RESUN MAGI380 και τα δυο με βιολογικό υλικό

φωτισμός: της BOYU LED και AMTRA LED GLASS 9W

CO2: TROPICA NANO 60

Υπόστρωμμα: AQUAFOREST LAVASOIL

Kάτοικοι:  4 cardinal tetra, 5 orange glowlight tetra, 1 otocinclus, 1 sae, 10+ bloody mary, 3 amano, 2 red crystal

Φυτά: Alternanthera reineckii mini, Lobellia cardinalis, anubias nana, Pogostemon helferi, pistia stratiotes, Ludwigia senegalensis, Hydrocotyle tripartita, flame moss, monte carlo, Myriophyllum matogrosense.

 

Ελπίζω να σας αρέσει..

IMG_20210227_182925.jpg

IMG_20210227_183024.jpg

IMG_20210227_183047 (1).jpg

IMG_20210227_183059 (1).jpg

IMG_20210227_183108 (1).jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα Νικόλα !

Έχεις κάνει πολύ όμορο scape ! Μπράβο !

Άλλα τα tetra & το sae θέλουν περισσότερα λίτρα και μεγαλύτερο πλάτος, είσαι σίγουρος πως το ενυδρείο είναι 32λίτρα και όχι 20?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φίλε να σαι καλά, ναι το ενυδρείο είναι 32 λίτρα.

Οι διαστάσεις είναι: 39x38x22 (YxMxΠ)

Για το SAE γνωρίζω οτι θέλει περισσότερα λίτρα, τοποθετήθηκε για λίγο καιρό για να καταπολεμήσω λιγο spirogyra που μου είχε εμφανιστεί και σκοπός μου είναι να το δώσω..

Για τα τετρα τώρα, αδυναμίες είναι αυτές.. δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να διατηρήσω οριακά σε τοσα λίτρα.. μονο γαριδάδικο, δεν θα ήθελα να έχω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος nikolas_goun έγραψε:

Σε ευχαριστω φίλε να σαι καλά, ναι το ενυδρείο είναι 32 λίτρα.

Οι διαστάσεις είναι: 39x38x22 (YxMxΠ)

Για το SAE γνωρίζω οτι θέλει περισσότερα λίτρα, τοποθετήθηκε για λίγο καιρό για να καταπολεμήσω λιγο spirogyra που μου είχε εμφανιστεί και σκοπός μου είναι να το δώσω..

Για τα τετρα τώρα, αδυναμίες είναι αυτές.. δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να διατηρήσω οριακά σε τοσα λίτρα.. μονο γαριδάδικο, δεν θα ήθελα να έχω.

Έχε το νού σου να ρίχνεις και κανένα κολοκυθάκι μεσα στη βδομάδα , γιατί έχεις μεγάλο cleaning crew & οι οτο θέλουν λίγο προσοχή 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...