Jump to content

Αμμωνία 0,25


Recommended Posts

Μία χαρά είσαι και σε εμένα έτσι φαίνεται οταν κάνει σκιά, αν το χτυπάει φώς θα είναι κίτρινο.

Όταν μπορέσεις πάρε ένα τεστ no3 να μπορείς να βλέπεις τα νιτρικά σού, θα μετρήσεις no3 όταν το πάρεις να δεις που βρίσκονται, και αν δεν ανεβαίνουν πάνω από 30 σε 6 μέρες μετά την αλλαγή νερού τότε θα κάνεις μια αλλαγή την εβδομάδα.

Το νορμάλ είναι να έχεις no3 10 μέχρι 30

Από 50 και πάνω τα ψαράκια δηλητηριάζονται.

Όταν ανεβαίνουν κάνεις αλλαγή νερού και πέφτουν τα νιτρικά

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Αν δείς την πάνω φωτογραφία που το χτυπάει φώς χαμηλά είναι κίτρινο ενώ ψηλά που έχει σκιά πρασινίζει

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Θα συμφωνήσω ότι είναι 0. Δεν φαντάζεσαι τι τρομάρες έχω πάρει με το τεστ αμμωνιασ της απι. Κάθε φορά ακροβατικά κάνω για να καταλάβω τι γίνεται. Την τελευταία φορά μου έσπασε και ένας σωλήνας. 
Για σιγουριά αν θες βάλε να πέφτει φως από πάνω και σίγουρα θα σου είναι κίτρινο. Ή κοίταξε το από κάτω κόντρα στο φως αν δεν είσαι σίγουρη για το χρωμα. Και εμένα τα παιδιά με βοήθησαν με το συγκεκριμένο τεστακι γιατί με παιδεύει κάθε φορά.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Σπύρος Χαλκιδική έγραψε:

Μία χαρά είσαι και σε εμένα έτσι φαίνεται οταν κάνει σκιά, αν το χτυπάει φώς θα είναι κίτρινο.

Όταν μπορέσεις πάρε ένα τεστ no3 να μπορείς να βλέπεις τα νιτρικά σού, θα μετρήσεις no3 όταν το πάρεις να δεις που βρίσκονται, και αν δεν ανεβαίνουν πάνω από 30 σε 6 μέρες μετά την αλλαγή νερού τότε θα κάνεις μια αλλαγή την εβδομάδα.

Το νορμάλ είναι να έχεις no3 10 μέχρι 30

Από 50 και πάνω τα ψαράκια δηλητηριάζονται.

Όταν ανεβαίνουν κάνεις αλλαγή νερού και πέφτουν τα νιτρικά

Ώρεα θα πάω να πάρω με την πρώτη ευκαιρία δηλαδή είναι καλά η αμμωνία   και τόσο καιρώ σπάω το κεφάλι μου να δώ τί κάνω λάθος σε ευχαριστώ πολύ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος antonium98 έγραψε:

Καλησπέρα, Θα συμφωνήσω ότι είναι 0. Δεν φαντάζεσαι τι τρομάρες έχω πάρει με το τεστ αμμωνιασ της απι. Κάθε φορά ακροβατικά κάνω για να καταλάβω τι γίνεται. Την τελευταία φορά μου έσπασε και ένας σωλήνας. 
Για σιγουριά αν θες βάλε να πέφτει φως από πάνω και σίγουρα θα σου είναι κίτρινο. Ή κοίταξε το από κάτω κόντρα στο φως αν δεν είσαι σίγουρη για το χρωμα. Και εμένα τα παιδιά με βοήθησαν με το συγκεκριμένο τεστακι γιατί με παιδεύει κάθε φορά.

Μάλλον άργησα να μπω στήν ομάδα αν είχα μπει Πίο μπροστά δεν θα είχαν τέτοια θέματα για τόσους καιρό σάς ευχαριστώ όλους σάς για της συμβουλές σάς 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Σπύρος Χαλκιδική έγραψε:

Μία χαρά είσαι και σε εμένα έτσι φαίνεται οταν κάνει σκιά, αν το χτυπάει φώς θα είναι κίτρινο.

Όταν μπορέσεις πάρε ένα τεστ no3 να μπορείς να βλέπεις τα νιτρικά σού, θα μετρήσεις no3 όταν το πάρεις να δεις που βρίσκονται, και αν δεν ανεβαίνουν πάνω από 30 σε 6 μέρες μετά την αλλαγή νερού τότε θα κάνεις μια αλλαγή την εβδομάδα.

Το νορμάλ είναι να έχεις no3 10 μέχρι 30

Από 50 και πάνω τα ψαράκια δηλητηριάζονται.

Όταν ανεβαίνουν κάνεις αλλαγή νερού και πέφτουν τα νιτρικά

Λογικά πρέπει να έχω λίγα NO3. Έχεις μου πέθανε ένα γκαμπι αρσενικό ήτανε κομπλέ  μέχρι που το πρωί το βρήκα νεκρό με την ουρά του σχεδόν εξαφανηενη και είχε φυγή εντελώς το χρώμα από την ουρά μάλλον θα τον επιτέθηκαν όταν ήτανε ήδη νεκρό?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Dimitris29 έγραψε:

Λογικά πρέπει να έχω λίγα NO3. Έχεθεςμου πέθανε ένα γκαμπι αρσενικό ήτανε κομπλέ  μέχρι που το πρωί το βρήκα νεκρό με την ουρά του σχεδόν εξαφανηενη και είχε φυγή εντελώς το χρώμα από την ουρά μάλλον θα τον επιτέθηκαν όταν ήτανε ήδη νεκρό?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dimitris29 έγραψε:

 

Λογικά με 2 αλλαγές την εβδομάδα που κάνεις θα είσαι καλά από no3 εκτός αν έχει η βρύση σου ανεβασμένα οπός η δικιά μου που έχει 50 και βάζω εμφιαλωμένο ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ψαράκια έχεις μέσα αδερφέ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Σπύρος Χαλκιδική έγραψε:

Λογικά με 2 αλλαγές την εβδομάδα που κάνεις θα είσαι καλά από no3 εκτός αν έχει η βρύση σου ανεβασμένα οπός η δικιά μου που έχει 50 και βάζω εμφιαλωμένο ?

Σοβαρά δεν  σου βγενει ακριβό Χαχαχα πόσα λίτρα είναι?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dimitris29 έγραψε:

Σοβαρά δεν  σου βγενει ακριβό Χαχαχα πόσα λίτρα είναι?

5 ευρώ τα 45 λίτρα που κάνω αλλαγή, 130 είναι το ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Halcyon έγραψε:

Τι ψαράκια έχεις μέσα αδερφέ;

Εντλερ ,Platy, 4 ψάρια του βυθού δεν θυμάμαι πός λέγοντε ακριβός   σαν αλμπίνο είναι αλά πιο μικρά σε άσπρο χρώμα  λίγες γαρίδες red ένα σαλιγκάρι ? Helena νομίζω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Σπύρος Χαλκιδική έγραψε:

5 ευρώ τα 45 λίτρα που κάνω αλλαγή, 130 είναι το ενυδρείο

 Ααα μια φορά την εβδομάδα κάνεις ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Dimitris29 έγραψε:

 Ααα μια φορά την εβδομάδα κάνεις ? 

Ναι μια φορά και δεν πάνε πάνω από 30

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Dimitris29 έγραψε:

 4 ψάρια του βυθού δεν θυμάμαι πός λέγοντε ακριβός   σαν αλμπίνο είναι αλά πιο μικρά σε άσπρο χρώμα 

Aν ειναι σαν αυτα της παρακατω φωτο, τοτε ειναι τα Corydoras aeneus (Corydoras Albino )

 

How to set up a fish tank specifically for Bronze and Albino Corydoras -  Aquarium Blueprints

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Aν ειναι σαν αυτα της παρακατω φωτο, τοτε ειναι τα Corydoras aeneus (Corydoras Albino )

 

How to set up a fish tank specifically for Bronze and Albino Corydoras -  Aquarium Blueprints

Αυτά είναι χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...