Jump to content

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΑΥΓΩΝ (;)


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Τα φώτα των εμπειρότερων ζητάω σε αυτό το θέμα. 'Οποιου τα μάτια έχουν δει πολλά ας ρίξει μια ματιά και στην παρακάτω φωτογραφία από το ενυδρείο μου. Βρίσκεται στα τελευταία στάδια στρωσίματος με την μέθοδο της αμμωνίας. Εμφανίστηκε ξαφνικά στο ενυδρείο πριν από 4 ημέρες. Από ζωντανά υπάρχουν μέσα καμιά 20αριά physsa λαθρεπιβάτες σε διάφορα στάδια ανάπτυξης και μια γαρίδα red cherry λαθρεπιβάτης, την οποία αντιλήφθηκα και αυτήν πριν μερικές ημέρες. Το στρώσιμο ξεκίνησε με αμμωνία στο 8. Έπεσε στο 0. Την επανέφερα στο 4 και σήμερα βρίσκεται στο 0,25. Νιτρώδη 5. Νιτρικά 10.

834682282__Viber_2021-04-08_21-39-23.thumb.jpg.507cb307ce6dccd30e5a5a72faca0049.jpg1510365619__Viber_2021-04-08_21-40-02.thumb.jpg.4191d6d1062d01b5b5caf91e6bda05fb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aπό ο,τι έχω κοιτάξει σε internet για αυγά σαλιγκαριών φαίνονται. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Αυγά από σαλιγκάρια λαθρεπιβάτες είναι. Απλά αν δεν θέλεις να γεμίσεις ρούφα τα με μια σύριγγα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Αυγά από τους λαθρεπιβάτες είναι σίγουρα. Αφού ξεκίνησαν να γεννάνε δεν τα προλαβαίνεις πια. Μόλις στρώσει μαζί με τα ψάρια βάλε και ένα δύο anetom helena σαλιγκάρια για να σου τα καθαρίσουν όσο είναι νωρίς.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...