Jump to content

Θολό νερό μετά από 2 1/2 μήνες


Recommended Posts

Φιλη, @Lupita! Tωρα, που καταφερες  με τα 60λ..... ηρθε η ωρα να σκεφτεις για ενα ενυδρειο περιπου 200-250λ..... :) Γιατι αυτο....

Εχεις το ψαρακι, που μεγαλωνει πολυ και αρκετα γρηγορα. Σκεψου το. :thumbup:

Νομιζω εχεις διαβασει για το ψαρακι σου -

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, marinos said:

Για να φέρεις το ενυδρείο σε μια ποιο φυσική μορφή θα μπορούσες να αφαιρέσεις τα ψεύτικα φυτά και στην θέση σου τους να βάλεις κάποια anubia που είναι εύκολο και ανθεκτικό φυτό . Κάλο θα ήταν να έβαζες και κάποιες πέτρες (λείες) ή και κάποια ξύλα . Την αεραντλία θάψε την μέσα στο χαλίκι για να μην φαίνεται .

Τέλος θα σου πω ότι οπτικά το ενυδρείο σου μου φαίνεται για πολύ μικρότερο απο 60 λίτρα . ( Αν θέλεις δώσε μας διαστάσεις μήκος πλάτος υψος ) για να πουμε πόσο είναι .

Καλσπέρα! Ναι θα ήταν καλό να είναι πιο φυσικό. Έχω δει πολύ ωραία ενυδρεία εδώ μέσα! Θα το προσπαθήσω αλλά σε λιγάκι. Να πάρω λίγη ανάσα από τα βακτήρια και να διαβάσω και για τα anubia! 

Θα κρύψω την αεραντλία, δεν ήξερα ότι γίνεται αυτο! Ενώ είναι τόσο όμορφες οι φυσαλίδες, αυτό το μπλε κάπως χτυπούσε άσχημα! :)

Αύριο θα προσπαθήσω να το μετρήσω, σήμερα δεν πρόλαβα, είναι σε υπνοδωμάτιο... αλλά έτσι έγραφε στο κουτί! Δεν μπορεί! 

 

Θα επανέλθω!

 

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, natateo said:

Φιλη, @Lupita! Tωρα, που καταφερες  με τα 60λ..... ηρθε η ωρα να σκεφτεις για ενα ενυδρειο περιπου 200-250λ..... :) Γιατι αυτο....

Εχεις το ψαρακι, που μεγαλωνει πολυ και αρκετα γρηγορα. Σκεψου το. :thumbup:

Νομιζω εχεις διαβασει για το ψαρακι σου -

 

Αγαπητή Natateo, σε ευχαριστώ για το άρθρο! Η αλήθεια είναι ότι όταν άρχισε η ιστορία, δεν είχα ιδέα για τι ποσά θα μιλούσαμε! Άρχισε με 30 ευρω, και έχω χάσει το μέτρημα, και βλέπεις πώς είναι! :D  

Η αλήθεια είναι ότι ανυσηχώ λίγο με το μέγεθος του γιατί δεν το βλέπω να μεγαλώνει... Ούτε πριν του αρχίσω τη δίαιτα. Το ξέρω όμως ότι μπορεί να φτάσουμε εκεί. Μακάρι να μεγαλώσει και να είμαι κι εγώ πιο confident με τηνν εμπειρία!

Το επόμενο θα είναι να το ομορφύνω λιγάκι... 

 

1000 ευχαριστώ!

Καλό βράδυ!

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...