Jump to content

Κι αλλα γεννητουρια!


Caesars

Recommended Posts

Γυριζοντας απο τη δουλεια σημερα ειπα να ριξω μια ματια στο ενυδρειο να δω τι κανουν τα καινουργια ζεβρακια. Με την ευκαιρια, κυτταξα και τις σπηλιες μου για να δω τι γινεται, μια και με την εισαγωγη των καινουργιων μου αποκτηματων το ειχα αμελησει.

Βρηκα λοιπον τα εξης: Σε μια μεγαλη σπηλια που βλεπει προς την πισω μερια του ενυδρειου τα L264 εγιναν και παλι γονεις! Ο τρυφερος πατερας ηταν πολυ απασχολημενος να φροντιζει τα αυγα του. Φωτο δεν πηρα γιατι για να γινει αυτο επρεπε να βγαλω τη σπηλια εξω απο το ενυδρειο, στο φως. Αυτο θα στρεσσαριζε τον πατερα. Σε τετοιες περιπτωσεις πολλες φορες οι πατεραδες μεχρι που τρωνε τα αυγα (τωρα αυτο δεν ξερω αν το κανουν για τους ιδιους λογους που εκαναν τις Σουλιωτισσες να πεταξουν τα παιδια τους στο γκρεμο, η αν αποσυντονιζονται τελειως). Σε μια αλλη σπηλια που βλεπει προς το κεντρο του ενυδρειου τα L260 ειχαν κανει και αυτα το θαυμα τους! :blush: Μονο που τους προλαβα στο τελος, στη σπηλια υπηρχαν ελαχιστα μωρα και ο πατερας. Ελπιζω οσοι εχουν βγει ηδη στον κοσμο να τα καταφερουν να επιβιωσουν και να μη γινουν γευμα των pictus που καραδοκουν!

Τελος, σε μια μπροστινη σπηλια, τελειως ακαταληλη για τεκνοποιια (την εχω εκει για καταφυγιο μαλλον παρα για γονιμοποιηση) συνελαβα ενα ζευγαρακι αγγιστρων κατα τη διαρκεια ... του ακαταληλλου δι' ανηλικους :hysterical: . Το ζευγαρι πρεπει να ηταν πολυ .. απεγνωσμενο για να μπει σε αυτη τη σπηλια γιατι ειναι πολυ προσβατη. Ειναι μπροστα μπροστα, ανοιχτη, βλεπει σε διαδρομο, και αρα προσελκυει πολλους "περαστικους" και υπερασπιζεται δυσκολα. Αλλα οι υπολοιπες 10 σπηλιες ειναι προφανως πιασμενες!

Στιγμιοτυπο του "ακαταλληλου δι' ανηλικους" ΕΔΩ - αντε και να μου ζησουν ολοι (υπολογιζω αυτη η γεννα να ειναι περιπου 100 ψαρια μεταξυ των 3 ζευγαριων).

Δημητρη, αντε με το καλο και οι Παοκτζηδες μας.

ΥΓ. Μετακομιζω για να χωρεσει στο σπιτι κι αλλο ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαρίνα πολύ ευχάριστα τα νέα σου. :hysterical:

Βλέπω σε λίγο καιρό να έχεις δικιά σου γραμμή παραγωγής. :blush:

Link to comment
Share on other sites

:blush::hysterical::blush::blush::rasp:

Μαρίνα να σου ζήσουν να τα δεις όπως ποθείς άντε να παίρνουν και άλλοι σειρά να εκεί τα παιδιά με τα ασπρομαυρα κοστούμια :thumbup::icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Γυριζοντας απο τη δουλεια σημερα ειπα να ριξω μια ματια στο ενυδρειο να δω τι κανουν τα καινουργια ζεβρακια. Με την ευκαιρια, κυτταξα και τις σπηλιες μου για να δω τι γινεται, μια και με την εισαγωγη των καινουργιων μου αποκτηματων το ειχα αμελησει.

Βρηκα λοιπον τα εξης: Σε μια μεγαλη σπηλια που βλεπει προς την πισω μερια του ενυδρειου τα L264 εγιναν και παλι γονεις! Ο τρυφερος πατερας ηταν πολυ απασχολημενος να φροντιζει τα αυγα του. Φωτο δεν πηρα γιατι για να γινει αυτο επρεπε να βγαλω τη σπηλια εξω απο το ενυδρειο, στο φως. Αυτο θα στρεσσαριζε τον πατερα. Σε τετοιες περιπτωσεις πολλες φορες οι πατεραδες μεχρι που τρωνε τα αυγα (τωρα αυτο δεν ξερω αν το κανουν για τους ιδιους λογους που εκαναν τις Σουλιωτισσες να πεταξουν τα παιδια τους στο γκρεμο, η αν αποσυντονιζονται τελειως). Σε μια αλλη σπηλια που βλεπει προς το κεντρο του ενυδρειου τα L260 ειχαν κανει και αυτα το θαυμα τους!  :hysterical: Μονο που τους προλαβα στο τελος, στη σπηλια υπηρχαν ελαχιστα μωρα και ο πατερας. Ελπιζω οσοι εχουν βγει ηδη στον κοσμο να τα καταφερουν να επιβιωσουν και να μη γινουν γευμα των pictus που καραδοκουν!

Τελος, σε μια μπροστινη σπηλια, τελειως ακαταληλη για τεκνοποιια (την εχω εκει για καταφυγιο μαλλον παρα για γονιμοποιηση) συνελαβα ενα ζευγαρακι αγγιστρων κατα τη διαρκεια ... του ακαταληλλου δι' ανηλικους :blush: . Το ζευγαρι πρεπει να ηταν πολυ .. απεγνωσμενο για να μπει σε αυτη τη σπηλια γιατι ειναι πολυ προσβατη. Ειναι μπροστα μπροστα, ανοιχτη, βλεπει σε διαδρομο, και αρα προσελκυει πολλους "περαστικους" και υπερασπιζεται δυσκολα. Αλλα οι υπολοιπες 10 σπηλιες ειναι προφανως πιασμενες!

Στιγμιοτυπο του "ακαταλληλου δι' ανηλικους" ΕΔΩ - αντε και να μου ζησουν ολοι (υπολογιζω αυτη η γεννα να ειναι περιπου 100 ψαρια μεταξυ των 3 ζευγαριων).

Δημητρη, αντε με το καλο και οι Παοκτζηδες μας.

ΥΓ. Μετακομιζω για να χωρεσει στο σπιτι κι αλλο ενυδρειο!

5591[/snapback]

Συγχαρητήρια!!! :blush:

Πάντα τέτοια! Να σου ζήσουν όλα! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσουν :blush:

Αν είναι να βγάζεις τόσα ψάρια τη φορά, δεν χρειάζεσαι μετακόμιση σε άλλο σπίτι για να βάλεις κι άλλα ενυδρεία, σπίτι με πισίνα χρειάζεσαι!!! :hysterical::blush::blush::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!! Να σου ζήσουν  :blush:

Αν είναι να βγάζεις τόσα ψάρια τη φορά, δεν χρειάζεσαι μετακόμιση σε άλλο σπίτι για να βάλεις κι άλλα ενυδρεία, σπίτι με πισίνα χρειάζεσαι!!!  :thumbup:  :icon_dance:  :band:  :band:

5611[/snapback]

:ok: :locked::locked: Να σου πω Γιαννη μου, μια θερμαινομενη δε θα με χαλαγε καθολου. Να βουταω και γω να τα χαιρομαι απο κοντα!

Παιδια ευχαριστω πολυ, και στα δικα σας! Αντε, να κανουμε γραφεια Αquazone να πουλαμε ψαρακια παραγωγης μας! :blush::hysterical::blush: Τα εσοδα για τη διατηρηση wildlife στον πλανητη! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:  :icon_dance:  :ok: Να σου πω Γιαννη μου, μια θερμαινομενη δε θα με χαλαγε καθολου. Να βουταω και γω να τα χαιρομαι απο κοντα!

Παιδια ευχαριστω πολυ, και στα δικα σας! Αντε, να κανουμε γραφεια Αquazone να πουλαμε ψαρακια παραγωγης μας!  :blush:  :hysterical:  :blush: Τα εσοδα για τη διατηρηση wildlife στον πλανητη! :blush:

5664[/snapback]

Μπράβο Μαρίνα για τα νέα ψαράκια....τώρα πρέπει να πατσίσω.... :rasp:

Η πρόταση για το wildlife δέν είναι και άσχημη......ειδικά αυτός ο Αμαζόνιος τί τραβάει..... :locked:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαρίνα για τα νέα ψαράκια....τώρα πρέπει να πατσίσω.... :blush:

Η πρόταση για το wildlife δέν είναι και άσχημη......ειδικά αυτός ο Αμαζόνιος τί τραβάει..... :thumbup:

5676[/snapback]

Δημητρη ΖΕΙΣ! ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!!! :blush::blush::rasp:

Μπράβο Μαρίνα για τα νέα ψαράκια....τώρα πρέπει να πατσίσω.... :hysterical:

Αντε τι καθεσαι? Θα μου πεις με το πιρανχας απο πανω τους οι δικοι σου το σκεφτονται :ok: :locked::locked:

Η πρόταση για το wildlife δέν είναι και άσχημη......ειδικά αυτός ο Αμαζόνιος τί τραβάει..... :icon_dance:

5676[/snapback]

Εγω παντως ειμαι μεσα - σοβαρα. Απο το να τα δωσω σε μαγαζια να βγαζουν κερδος καλυτερα να τα δωσω σε ιδιωτες και τα χρηματα να πανε για τη διατηρηση του ειδους. Βαλτο στα πρακτικα για συζητηση τα Χριστουγεννα :band:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαρίνα για τα νέα ψαράκια....τώρα πρέπει να πατσίσω.... :blush:

Αντε τι καθεσαι? Θα μου πεις με το πιρανχας απο πανω τους οι δικοι σου το σκεφτονται :hysterical::blush::blush:

ΑΠΑΝΤΗΣΗ :rasp:

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΝΤΗΣΗ :locked:

5992[/snapback]

:blush::hysterical::blush::blush:

Εγω στο ειπα, εχουμε κατασταση. Φαινεται τα πλεκακια μας "επικοινωνουν" :icon_dance: :ok: :locked:

Την επομενη φορα που θα βαλω ποστ δεν θα λεω "Καινουργια γεννα" - απλα θα βαλω τις φωτο και ο τιτλος θα ειναι .... "Σε μια βδομαδα γεννανε του Δημητρη" :band::band::band::rasp::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...