Jump to content

Manacapuru scalare


Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι νέος ενυδριοφιλος και θα ήθελα μια βοηθεια-συμβουλη από κάποιους που γνωρίζουν και που έχουν ασχοληθεί με σκαλαρια...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Πες την απορία - ερώτηση σου και αυτός που γνωρίζει θα σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει σε κάποιες σελίδες για το πως διαχωριζουμε το φύλλο στα σκαλαρια...τα σκαλαρια τα οποία πηρα ειναι περιπου 1 χρονο στο ενυδρειο και θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να καταλάβω αν υπάρχουν ζευγάρια στο ενυδρειο μου...επίσης αν βάλω αλλα σκαλαρια τα οποία είναι μικρότερα θα τα αποδεχτούν?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάποια από τα ψάρια σχεδόν όλα δεν έχουν τις ριγες τους οταν το φως ειναι σε λειτουργία...εχω λαμπτήρες φθοριου

Link to comment
Share on other sites

Τα ζευγάρια θα τα καταλάβεις αμέσως γιατί θα είναι συνεχώς κοντά το ένα με το άλλο . Τώρα για τα μικρά και την αποδοχή είναι σύνθετο το θέμα . Συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα όταν έχουν ικανοποιητικό μήκος ένυδρείου . Αν δεν  το έχεις διαβάσει ρίξε μια ματιά σε αυτό θα σε βοηθήσει αρκετά . 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Δημήτρης Βαρβακης έγραψε:

Επίσης κάποια από τα ψάρια σχεδόν όλα δεν έχουν τις ριγες τους οταν το φως ειναι σε λειτουργία...εχω λαμπτήρες φθοριου

Μάλλον έχεις πολύ έντονο φωτισμό και τους δημιουργείται  άγχος .  Επίσης ενδιαφέρον έχει να διαβάσεις και το προφίλ τους (μην τα γράφουν και τζάμπα τα παιδιά) 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με την είσοδο των νέων μικρών ψαριών θα διαταραχθούν οι ήδη υπάρχουσες ισορροπίες...αυτό σημαίνει ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να δεχτούν επίθεση από τους παλιούς...Τώρα πόσο ξύλο θα πέσει, τι αποτέλεσμα θα υπάρξει, δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά... Μπορεί να τα σκοτώσουν, μπορεί να τα αποδεχτούν έστω και σταδιακά. Παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο σε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...