Jump to content

συμβατοτητα μονομαχου με κοινωνικο ενυδρειο


Guest orck

Recommended Posts

θα ηθελα να με ενημερωσετε εαν οι μονομαχοι (καλυτερα θα ηταν εαν ελεγα ενας μονομαχος) ειναι συμβατος με κοινονικο ενυδρειο φυτεμενο (πλεκο, γατοψαρα, νεον, κλοουν, οτο, apple snails)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η απάντηση είναι όχι, για πολλούς και διάφορους λόγους.

Διάβασε τα σχετικά ποστ και τις σχετικές αναφορές, έχει συζητηθεί πολύ το θέμα και αναλυτικά.

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεγα να του κανεις ενα ενυδρειο γυρο στα 40 λτ μονο για παρτι του μικρου με φυτακια και θα ειναι αρχοντας

Link to comment
Share on other sites

:thumbdown::):)
Link to comment
Share on other sites

Oι μονομαχοι λογω της φυσης τους προτιμουν να ειναι μονοι τους και θελουν ενα ενυδρειακι μονο για παρτι τους.Γί'αυτο το λογο καλυτερα να εχεις ενα ενυδρειακι για να ειναι μονος του.Δε θα στρεσαρεται κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου είναι η εξής:

Πριν δύο μήνες πήγαν δυο φίλοι μου και μου πήραν δώρο έναν μονομάχο και απο το κατάστημα τους δώσανε και ένα ενυδρειάκι (βαζάκι θα έλεγα καλύτερα περίπου 0.7λιτρα) Φυσικά τον έβαλα για λίγες μέρες στο 100 που έχω (κοινωνικό).Αγόρασα ένα μικρό ενυγρειάκι περίπου 25 λίτρα εστρωσα το φιλτράκι στο μεγάλο και το μετακίνησα.Σε πληροφορώ οτι είναι πολύ καλύτερα ο μάγκας μου.Το παράπονό μου είναι για τα καταστήματα.Ελπίζω τουλάχιστον ΝΑ γίνονται μόνο στην επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

Το παράπονό μου είναι για τα καταστήματα.Ελπίζω τουλάχιστον ΝΑ γίνονται μόνο στην επαρχία.

Παντου γινεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου είναι η εξής:

Πριν δύο μήνες πήγαν δυο φίλοι μου και μου πήραν δώρο έναν μονομάχο και απο το κατάστημα τους δώσανε και ένα ενυδρειάκι (βαζάκι θα έλεγα καλύτερα περίπου 0.7λιτρα) Φυσικά τον έβαλα για λίγες μέρες στο 100 που έχω (κοινωνικό).Αγόρασα ένα μικρό ενυγρειάκι περίπου 25 λίτρα εστρωσα το φιλτράκι στο μεγάλο και το μετακίνησα.Σε πληροφορώ οτι είναι πολύ καλύτερα ο μάγκας μου.Το παράπονό μου είναι για τα καταστήματα.Ελπίζω τουλάχιστον ΝΑ γίνονται μόνο στην επαρχία.

Και η απάντηση μερικών.... (όταν τους ρωτάς μα καλά μπορεί να ζήσει σε τόσο λιγο χώρο???)....

.....Δεν έχει ανάγκη αυτός.....Και σε ποτήρι ζει....

Link to comment
Share on other sites

Και η απάντηση μερικών.... (όταν τους ρωτάς μα καλά μπορεί να ζήσει σε τόσο λιγο χώρο???)....

.....Δεν έχει ανάγκη αυτός.....Και σε ποτήρι ζει....

Και φυσικά αυτή τους η απάντηση οφείλεται στην άγνοια που έχουν..

Διότι δεν ξέρουν ότι οι Μονομάχοι ΟΥΤΕ ΚΑΝ ποτηράκια δεν χρειάζονται..! Μπορείς να τους έχεις ακόμα και πάνω σε μία λαδόκολλα, για παράδειγμα στο γραφείο σου... και απλώς να τους βρέχεις με λίγες σταγόνες νερό κάθε 4 λεπτά. Μια χαρά ζουν κι έτσι... :wootwoot::)

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ελπίζω κάποτε να αλλάξουν όλοι αυτοι καθώς στα περισσότερα καταστήματα που έχω πάει τους έχουν σε πλαστικά ποτιράκια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και ξέρετε και πιο είναι το χειρότερο. Αυτή την άποψη την περνούν και σ' αυτούς που δε γνωρίζουν. Για παράδειγμα εγώ μια φορά μιλούσα με ένα παιδί που δεν ασχολείται και κάποια στιγμή το φερε η κουβέντα και μου είπε οτι έφυγε και η αδερφή του για διακοπές και του άφησε το ψάρι της να το προσέχει, έναν μονομάχο. Και με ρώτησε πώς να τον αλλάζει νερό γιατί δεν ήξερε. Μου είπε ότι τον είχαν σ' ένα μεγαλούτσικο βάζο γιατί λέει αυτοί δε θέλουν και πολύ νερό.

Γιατί περνάν όμως αυτή την άποψη αφού αν λέγαν στους πελάτες ότι δε μπορούν να ζήσουν σε βάζα και ποτηράκια θα τους ανάγκαζαν να αγοράσουν ενυδρειάκι. Κέρδος θα είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...