Jump to content

μικρη χελωνα με οραντα


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους...

 

εχω ενα ενυδρειο το ριο 125 με 2 φιλτρα το ενα ειναι το Bioflow Μ εσωτερικό φίλτρο με cirax  και το αλλο ειναι το Oase Εσωτερικό Φίλτρο Ενυδρείου BioPlus 200 650 lt/h. την πρωτη θηκη την αφηνω σαν σφουγγαρι και στις αλλεσ δυο τις γεμιζω με siporax mini... εχω δυο φυτα μεσα και μικρα οραντα...... επειδη μου αρεσε σαν σκεψη ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαλω μεσα μικρη χελωνα και αν ειναι οκ η επικυνδυνο ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο

Τα χρυσόψαρα είναι αρκετά ρυπογόνα όπως και η χελώνα , όποτε η ιχθυοφόρτιση θα είναι μεγάλη μιλώντας πάντα από βιολογικής πλευράς.

Τώρα ως αναφορά την συμβίωση , έχω την εντύπωση πως τα οράντα θα της σπάσουν τα νεύρα αλλά αυτό μπορεί να μας το πεί κάποιος πιο έμπειρος ...

Πόσα οράντα έχεις μέσα ??

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Georgis έγραψε:

Καλημέρα Νίκο

Τα χρυσόψαρα είναι αρκετά ρυπογόνα όπως και η χελώνα , όποτε η ιχθυοφόρτιση θα είναι μεγάλη μιλώντας πάντα από βιολογικής πλευράς.

Τώρα ως αναφορά την συμβίωση , έχω την εντύπωση πως τα οράντα θα της σπάσουν τα νεύρα αλλά αυτό μπορεί να μας το πεί κάποιος πιο έμπειρος ...

Πόσα οράντα έχεις μέσα ??

καλησπερα,  εχω  6 μικρα οραντα  5 εκατοστων... ξερω οτι ειναι πολλα για τα λιτρα αλλα μολις μεγαλωσουν εχω ενα συντριβανι στην αυλη με κοι και αλλα χρυσοψαρα οποτε θα μετακομησουν εκει... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος nikos skourogiannakis έγραψε:

Καλημερα σε ολους...

 

εχω ενα ενυδρειο το ριο 125 με 2 φιλτρα το ενα ειναι το Bioflow Μ εσωτερικό φίλτρο με cirax  και το αλλο ειναι το Oase Εσωτερικό Φίλτρο Ενυδρείου BioPlus 200 650 lt/h. την πρωτη θηκη την αφηνω σαν σφουγγαρι και στις αλλεσ δυο τις γεμιζω με siporax mini... εχω δυο φυτα μεσα και μικρα οραντα...... επειδη μου αρεσε σαν σκεψη ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαλω μεσα μικρη χελωνα και αν ειναι οκ η επικυνδυνο ....

Αυτο δεν γινεται για πολλους και διάφορους λόγους. Αν θελεις, μπορεις να διαβάσεις κάποια άρθρα για τις χελώνες  και θα καταλαβεις και μονος σου γιατι δεν ταιριάζουν :)

 

 

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...