Jump to content

Βοήθεια για ολική αλλαγή ενυδρείου.......


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!! Μετά από αρκετές μέρες έβγαλα ότι ψαριά είχαν μείνει μετά από την ασθένεια που τα ξετίναξε σχεδόν όλα. Πλέον όλα καλά έκανα την θεραπεία στα εναπομείναντα ψάρια έκανα αλλαγές νερού στο ενυδρείο άλλαξα και διακόσμηση και είμαι έτοιμος για νέα αρχή. Σκέφτομαι από αφρικανικές κιχλίδες που είχα για σχεδόν 2 χρόνια τώρα να βάλω μέσα αγγελόψαρα και να το φυτέψω ελαφρά με vallisneria και κάποιες anubias και εκεί θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω και άλλα είδη που ταιριάζουν με τα σκαλάρια . Μου αρέσουν τα αγγελόψαρα αλλά θα ήθελα λίγο πιο κοινωνικό ενυδρείο αν γίνετε. Ακούω προτάσεις...        

Έγινε επεξεργασία - Marios46
Link to comment
Share on other sites

Το species ενυδρείο έχει ωραία γοητεία, εγώ θα σου πρότεινα να μη βάλεις τίποτα άλλο.

 

Διαφορετικά θα έβαζα ένα καλό κοπάδι από μικροψαρα, ροδοστομους ή κάποιο tetra με τον κίνδυνο να γίνουν λεία αν και αν τα βάλεις μαζί και με τα σκαλάρια να είναι μικρής ηλικίας λογικά δεν θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Από τα ποιο πλήρη profile που έχουμε στο forum . Διάβασε το και αν έχεις άλλη απορία εδώ είμαστε όλοι να σε βοηθήσουμε .

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει όλο 3 φορές τουλάχιστον και έχω δει και το βίντεο με το ζευγάρωμα τους από την αρχή ως το τέλος τουλάχιστον 5 φορές χαχαχα. Το μόνο που ήθελα να δω αν υπάρχει περίπτωση να μπει κάτι άλλο σε είδος εκτός από cory μέσα που θα έβαζα έτσι και αλλιώς ή τα panda ή τα albino. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 8:53 ΜΜ, το μέλος Marios46 έγραψε:

Το έχω διαβάσει όλο 3 φορές τουλάχιστον και έχω δει και το βίντεο με το ζευγάρωμα τους από την αρχή ως το τέλος τουλάχιστον 5 φορές χαχαχα. Το μόνο που ήθελα να δω αν υπάρχει περίπτωση να μπει κάτι άλλο σε είδος εκτός από cory μέσα που θα έβαζα έτσι και αλλιώς ή τα panda ή τα albino. 

Δες πρωτα το νερακι στην περιοχη, μηπως ειναι μονο για κιχλιδες αφρικης.... απο σκληροτητες πως ειστε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.8cfb0b2e8d58131e6d776bceb4e50555.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σκληρό νερό έχει στο νησί απλά έχω πάρει πλέον σύστημα αντίστροφης όσμωσης και είμαι σε καλό δρόμο .

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...