Jump to content

Καινούργια λίμνη


Recommended Posts

Γειά σας, μόλις τελείωσε η λιμνούλα μας βάλαμε μέσα χρυσοψαρα και δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται 😕μπορείτε να βοηθήσετε;  έχω μόνο καταρράκτη. Τι άλλο χρειάζεται;  και ο καταρράκτης πρέπει να δουλεύει συνέχεια ή αν σβήσει θα πεθάνουν; 20220409_150342.thumb.jpg.507c8ccb7c3381948160198fd0f45cf7.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Eyna έγραψε:

Γειά σας, μόλις τελείωσε η λιμνούλα μας βάλαμε μέσα χρυσοψαρα και δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται 😕μπορείτε να βοηθήσετε;  έχω μόνο καταρράκτη. Τι άλλο χρειάζεται;  και ο καταρράκτης πρέπει να δουλεύει συνέχεια ή αν σβήσει θα πεθάνουν; 20220409_150342.thumb.jpg.507c8ccb7c3381948160198fd0f45cf7.jpg

Καλησπέρα

πολυ όμορφη η λιμνουλα σου :)

Για το τι ακριβώς χρειάζεσαι ίσως μπορεί να σε βοηθήσει ο φίλος @killerknight

μια μικρή παρατηρήσουλα όμως θα στην κάνω 😝

γιατι βιαστικες να βάλεις ψάρια πρώτου ρωτήσεις και μάθεις όλες τις λεπτομέρειες ?
ελπιζω να πάνε όλα καλα και να χαρείς την όμορφη λιμνουλα και τα ψαράκια σου :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ ωραία η λίμνούλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή αρχή αν και ξεκίνησες κάπως ανάποδα. Θα χρειαστείς φίλτρανση και ναι η κυκλοφορία σου πρέπει να δουλεύει συνεχώς για παροχή οξυγόνου και για να διοχετεύει το νερό στα φίλτρα σου. Επίσης επειδή βλέπω ότι έχει αρκετή ηλιοφάνεια θα χρειαστεί και UV lamp για τις άλγες. Πάντως η φίλτρανση είναι το Α και το Ω. Δες και τα άρθρα που υπάρχουν στο forum αλλά και τις λίμνες μελών να πάρεις ιδέες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Α και το Ω είναι τα φυτά και το οξυγόνο . Τα οποία θα βοηθήσουν στην καταπολέμηση της άλγης ,  στο να διατηρείς σταθερή θερμοκρασία, αλλά και παρεχουν κρυψώνες .  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...