Jump to content

Μαλάουι σε 115L


Recommended Posts

Καλησπέρα. Πήρα δώρο πρόσφατα ένα 115L 100x30x40. Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να βάλω και σε αυτό μερικά ψαράκια από την λίμνη Μαλάουι. Ίσως κάνα χαρέμι με pseudotropheus acei η κάτι παρόμοιο. Ή είναι πιο μικρό από ότι θα έπρεπε το ενυδρείο και θα πρέπει να πάω σε Tanganyika η άλλο ψάρι.

 

Πάντως όσα ενυδρεία με Μαλάουι και να έχεις πάντα θες να βάλεις και άλλα είδη. Τα 🐟 της λίμνης είναι πραγματικά υπέροχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Βασίλη.

Τα Psedotropheus είναι δύσκολα ψάρια και θέλουν λίτρα. Σε αυτά τα λίτρα και κυρίως τις διαστάσεις θα μπορούσες να βάλεις μια ομαδουλα από Chindongo demasoni. Θα κοιτούσα στην θέση σου και ίσως για ένα χαρέμι απο 

Με πολύ μεγάλη προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Καλησπέρα Βασίλη.

Τα Psedotropheus είναι δύσκολα ψάρια και θέλουν λίτρα. Σε αυτά τα λίτρα και κυρίως τις διαστάσεις θα μπορούσες να βάλεις μια ομαδουλα από Chindongo demasoni. Θα κοιτούσα στην θέση σου και ίσως για ένα χαρέμι απο 

Με πολύ μεγάλη προσοχή.

Αν ήταν να διαλέξω μεταξύ τους θα επέλεγα το caeruleus αλά στον σύνδεσμο λέει ότι για να φιλοξενηθεί χρειάζεται 180-200 λίτρα και δεν θέλω να τα στριμωξω αν δεν είναι εντάξει. Επίσης ομαδουλα εννοείς ότι μπαίνουν και δύο αρσενικά μαζί; Η και εδώ θέλει χαρέμι.

 

Έγινε επεξεργασία - Βασίλης Καλαιτζης
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Βασίλης Καλαιτζης έγραψε:

Αν ήταν να διαλέξω μεταξύ τους θα επέλεγα το caeruleus αλά στον σύνδεσμο λέει ότι για να φιλοξενηθεί χρειάζεται 180-200 λίτρα και δεν θέλω να τα στριμωξω αν δεν είναι εντάξει.

Σου είπα ότι θέλει προσοχή. Απλά με το ένα μέτρο μήκος και με σωστό διάκοσμο εγώ θα το τολμούσα γιατί το ενυδρείο σου δεν έχει ύψος που στο συγκεκριμένο είδος δεν χρειάζεται.

Προσοχή δεν σου λέω ότι ενδείκνυται απλά ότι με πολύ προσοχή και παρατήρηση θ.α μπορούσες να τα έχεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...