Jump to content

Guppies έγκυος ;;;


Maximos.bas

Recommended Posts

Για σας γεια σας! 
Προσφατα πήρα μερικά guppies και δεν είναι σίγουρος αν είναι έγκυος. Σε εν έχω βρει το μαύρο σημείο π συνήθως αποκτούν τα έγκυος θρυλικά σε ένα άλλο όμως βλέπω ότι είναι μεγαλόσωμο όμως έχει πορτοκαλί Σημάδι. Το ενυδρείο μ είναι 40 λίτρων και έχω μέσα πέντε guppies και έναν μονομάχο. Ο μονομάχος δεν φαίνεται να ενοχλείται από τα guppies όποτε τα έχω αφήσει μαζί. Επίσης ένα άλλο guppy είναι θρυλικό και μαύρο σε χρώμα και είναι λίγο φουσκωτό και δεν μπορώ να καταλάβω πάλη.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε.

Τουλαχιστων απο τις συγκεκριμένες φωτο δεν βλεπω καποια έτοιμη να γεννήσει άμεσα.

Οπως και να  εχει τα γεννητούρια θα έρθουν αλλα ο μονομάχος το πιθανότερο ειναι οτι θα τα φάει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει μια  γενιςτρα αλλά όλο και περισσότερο βλέπω πως δεν είναι καλο να τη χρεισιμοποιουμε επειδή στρεσάρει παρά πολύ το ψάρι και μπορεί ακόμα και να πεθάνει. Γιαυτο σκεπτόμουνα να βάλω τις θυλικές σε ένα μεγάλο πλαστικό κουτί που έχω μαζί με ένα θερμαντήρα και μια αεροπειρατές για σωστή οξυγωνοση του νερού και να βάλω και πολλά φητα 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καλύτερα να βάλεις το μονομάχο στο κουτί παρά τα γκαπυ, αλλά όπως και να έχει όταν γεννήσουν και πάλι δεν θα μπορείς να βάλεις το μονομάχο πίσω εάν θες να επιζήσουν τα γεννητούρια. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει ένα από τα θρυλικά μ το μαύρο να μην τρώει και κρίνεται συνέχεια λέτε να πλησιάζει να το βάλω σε άλλο ενυδρείο ;

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι βοήθεια έχουν περάσει κάποιες μέρες και έχει αρχίσει να τετραγωνίζει. Κοντεύει λέτε ; Την έχω βάλει μόνη της έτσι ώστε όταν γεννήσει να την βγάλω μέχρι να μεγαλώσουν τα μωρά 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην φοτπγραφεια δεν φαίνεται τόσο ο Έντονα αλλά έχει κάνει γωνιές η κοιλιά της 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...