Jump to content

Χρειάζομαι βοήθεια για το ψαράκι μου


Recommended Posts

Γεια σας έχω ένα black moor ή μάλλον ένα οραντα μαυρο Δεν είμαι σίγουρη τι ψάρι 😐

Το ψαράκι μου στο ένα του μάτι έχει κάτι σαν σπυράκι θα το έλεγα και φαίνεται ότι είναι το ένα του μάτι πιο φουσκωμένο το άλλο.Έχω αγχωθεί κάπως Δεν ξέρω τι να κάνω διάβασα ότι τα συγκεκριμένα ψάρια έχουνε πολύ ευαίσθητα μάτια και μπορεί κάπου να έχει χτυπήσει αλλά χρειάζομαι και μία δεύτερη γνώμη από σας

Σας παρακαλώ να μου πείτε γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!

92BBA9E5-B73B-4C64-AC37-5633F8A712DC.jpeg

9A9ABDCB-FD70-4E1D-8196-06D69A1FD176.jpeg

Έγινε επεξεργασία - Κεισι
Link to comment
Share on other sites

(pop eye disease )νομίζω λέγεται και χρειάζεται θεραπεία με φάρμακο.  Αλλά από όσο βλέπω το ψαράκι είναι σε γυάλα. Αν είναι έτσι τότε είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ δεν ζει τίποτα σε γυάλα και πολύ λογικό να σου βγάζει προβλήματα υγείας το ψαράκι σου αφού δεν έχει ούτε τα βασικά να ζει σε κάποιο ενυδρείο με λίτρα τουλάχιστον 80 μπορεί και περισσότερα  αλλά  και  φίλτρο. 

Γνώμη μου είναι να το δώσεις κάπου που να έχει ενυδρείο στρωμένο να στο φιλοξενήσει και να ετοιμαστείς με ένα ενυδρείο καινούργιο και φίλτρο. Ότι χρειαστείς εδώ τα παιδιά να σε καθοδηγήσουν. 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Agree 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

(pop eye disease )νομίζω λέγεται και χρειάζεται θεραπεία με φάρμακο.  Αλλά από όσο βλέπω το ψαράκι είναι σε γυάλα. Αν είναι έτσι τότε είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ δεν ζει τίποτα σε γυάλα και πολύ λογικό να σου βγάζει προβλήματα υγείας το ψαράκι σου αφού δεν έχει ούτε τα βασικά να ζει σε κάποιο ενυδρείο με λίτρα τουλάχιστον 80 αλλά  και  φίλτρο. 

Γνώμη μου είναι να το δώσεις κάπου που να έχει ενυδρείο στρωμένο να στο φιλοξενήσει και να ετοιμαστείς με ένα ενυδρείο καινούργιο και φίλτρο. Ότι χρειαστείς εδώ τα παιδιά να σε καθοδηγήσουν. 

Se efxaristw poliii

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...