Jump to content

Διακοπες και ψαρακια


Recommended Posts

Έρχεται ο καιρός που σιγά-σιγά όλοι μας θα πάμε διακοπές ή έχουμε πάει ήδη. Θα ήθελα κάποιος να μου πει μια γνώμη σχετικά με το τάισμα του ψαριού τον καιρό που θα λείπουμε απ’ το σπίτι άμα δεν έχουμε την δυνατότητα να το αφήσουμε σε καποιον και να μην έχουμε αυτόματη Ταΐστρα. Τι λέτε να κάνω; Μπήκα να δω για αυτόματες Ταϊστρες σε διάφορα site και έβλεπα τιμές των 20-50 και βάλε που τόσα δεν νομίζω να τα διαθέτω αυτή τη στιγμή για να πάρω μία ταΐστρα !

 

Έγινε επεξεργασία - Κεισι
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν έχεις άτομο να τα ταΐζει αλλά ούτε και αυτόματη τάιστρα τότε τα ψάρια δεν μπορούν να φάνε μόνα τους λίγο λογικό εε.....😁 εκτός και αν τα πας κάπου σε άλλο ενυδρείο σε (φίλο/ φίλους) αλλά έτσι θα χάσεις όλοι την βιολογία. Τώρα αν πας για μια εβδομάδα διακοπές δεν νομίζω να έχουν θέμα τα ψάρια χωρίς τροφή. Παραπάνω υπάρχει πρόβλημα 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες θα λείπεις ;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ΓΡΗΓΟΡΗΣ Κ έγραψε:

Πόσες μέρες θα λείπεις ;

Καμία βδομάδα ή 2 βδομάδας εκει ενδιάμεσα 

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος Κεισι έγραψε:

Καμία βδομάδα ή 2 βδομάδας εκει ενδιάμεσα 

Γνώμη μου είναι να πάρεις μια τάιστρα να κάνεις την δουλειά σου να μην έχεις και άγχος. Αλώστε δεν θα είναι για μια φορά θέλω να πω ότι τα λεφτά της θα τα βγάλει. 

Για τι ψάρια μιλάμε????

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που λείπω σχεδόν Κάθε πσκ έχω ταιστρα  την ρυθμίζεις και μια δυο μερες πριν για να είσαι σίγουρος και είναι σαν να είσαι εκεί..✌ 

Μια φορά την μέρα ρυθμίζεις σωστή ποσότητα και λίγο λιγότερο για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις θέμα και κομπλενταν! Ακριβώς το ίδιο αν λείπεις παραπάνω! 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Γνώμη μου είναι να πάρεις μια τάιστρα να κάνεις την δουλειά σου να μην έχεις και άγχος. Αλώστε δεν θα είναι για μια φορά θέλω να πω ότι τα λεφτά της θα τα βγάλει. 

Για τι ψάρια μιλάμε????

Ένα οραντα ψαράκι είναι 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Zamias έγραψε:

Εγώ που λείπω σχεδόν Κάθε πσκ έχω ταιστρα  την ρυθμίζεις και μια δυο μερες πριν για να είσαι σίγουρος και είναι σαν να είσαι εκεί..✌ 

Μια φορά την μέρα ρυθμίζεις σωστή ποσότητα και λίγο λιγότερο για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις θέμα και κομπλενταν! Ακριβώς το ίδιο αν λείπεις παραπάνω! 

Συμφωνώ θα πρέπει να το σκεφτώ 

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Κεισι έγραψε:

Συμφωνώ θα πρέπει να το σκεφτώ 

Τα 20-30 ευρώ δεν είναι τίποτα μπροστά στο να χάσεις φυτά και ψάρια με το να μην τα ταίσεις η να βάλεις κάποιον φίλο να ταΐσει ( που τα υπέρ ταΐζουν) και  αλλάξεις βιολογία αλγες κτλπ !  Έχεις καπάκι  στο ενυδρείο ; 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Zamias έγραψε:

Τα 20-30 ευρώ δεν είναι τίποτα μπροστά στο να χάσεις φυτά και ψάρια με το να μην τα ταίσεις η να βάλεις κάποιον φίλο να ταΐσει ( που τα υπέρ ταΐζουν) και  αλλάξεις βιολογία αλγες κτλπ !  Έχεις καπάκι  στο ενυδρείο ; 

Δεν έχω ενυδρείο το έχω σε γυάλα και έχω σκοπώ να παρω ενυδρείο σε κανα μήνα 😊

  • Agree 1
  • Confused 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Κεισι έγραψε:

Δεν έχω ενυδρείο το έχω σε γυάλα και έχω σκοπώ να παρω ενυδρείο σε κανα μήνα 😊

παρε απο ικεα ενα κουτι αποθηκευσης διάφανο 60λ και βαλε εκει το ψαρι, φιλτρο και οτι εχεις στην γυαλα μεχρι να παρεις το ενυδρειο.

 

πριν 16 ώρες, το μέλος Taxiarchis έγραψε:

Γνώμη μου είναι να πάρεις μια τάιστρα να κάνεις την δουλειά σου να μην έχεις και άγχος. Αλώστε δεν θα είναι για μια φορά θέλω να πω ότι τα λεφτά της θα τα βγάλει. 

Για τι ψάρια μιλάμε????

ενα χρυσοψαρο στην γυαλα (αν θυμαμαι καλα χωρις φιλτρο) + αυτοματη ταιστρα = βεβαιως θανατος ;)

  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω έλειψα εξι μέρες και όταν γύρισα τα βγήκα όλα μια χαρά. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις σε γυάλα (άρα μπορεί να μετακινηθεί) , καλύτερα να το πας σε κάποιον γνωστό να το προσέχει, με τις αλλαγές του και το σωστό τάισμα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...