Jump to content

λιμνη 150 λιτρα


Recommended Posts

Καλησπερα  στην ομαδα  μια ερωτηση  ο  ασχετος..εχω  μια  λιμνουλα  150 λιτρα εχω βαλει και μια αντλια  που  κανει σιντριβανι μπορω να βαλω  μεσα χρυσοψαρα η  θα τα στρεσαρω και απο τον φοβο τους θα  βγουν εξω και θα παρουν τους δρομους ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος Manos Sagias έγραψε:

Καλησπερα  στην ομαδα  μια ερωτηση  ο  ασχετος..εχω  μια  λιμνουλα  150 λιτρα εχω βαλει και μια αντλια  που  κανει σιντριβανι μπορω να βαλω  μεσα χρυσοψαρα η  θα τα στρεσαρω και απο τον φοβο τους θα  βγουν εξω και θα παρουν τους δρομους ? 

 Καλησπέρα. Είναι λίγα τα λίτρα φίλε μου για χρυσόψαρα 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
Link to comment
Share on other sites

ταξιαρχη ευχαριστω  για την απαντηση  ειναι  δικο μου  το λαθος  εβαλα πλυθυντικο οχι χρυσοψαρα  αλλα  ενα  δυο το πολυ  και αυτα  μικρα σε μεγεθος αλλωστε  στα  shop τα εχουν μεσα σε  γυαλα που  με τα 150 λιτρα  τα δικα μου θα τους ειναι  λιβικο πελαγος..απλα η απορια μου ειναι αν  χρυσοψαρα και σιντριβανι ταιριαζουν?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Manos Sagias έγραψε:

ταξιαρχη ευχαριστω  για την απαντηση  ειναι  δικο μου  το λαθος  εβαλα πλυθυντικο οχι χρυσοψαρα  αλλα  ενα  δυο το πολυ  και αυτα  μικρα σε μεγεθος αλλωστε  στα  shop τα εχουν μεσα σε  γυαλα που  με τα 150 λιτρα  τα δικα μου θα τους ειναι  λιβικο πελαγος..απλα η απορια μου ειναι αν  χρυσοψαρα και σιντριβανι ταιριαζουν?

Μην κοιτάς στα petshop αν όχι όλα τα ποιο πολλά έτσι τα μεταχείριζονται .Αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι ότι αυτά τα ψάρια θέλουν λίτρα. Τώρα για τα υπόλοιπα Μάνο περιμένουμε τα παιδιά  να σε καθοδηγήσουν σωστά.  

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με όλο το συμπάθειο τα 150 λίτρα είναι ένα κανονικό ενυδρείο και δεν μπορείς να τα πεις λίμνη. Για τα χρυσόψαρα από όσο γνωρίζω χρειάζονται 40-60 λίτρα το καθένα με βάση τους ενυδρειάδες. Εγώ πάλι έχω τις αμφιβολίες μου γιατί είναι ψάρια λίμνης-κρύου νερού και σε σωστές συνθήκες μεγαλώνουν και ξεπερνούν τους 30 πόντους μέγεθος. Ελπίζω να σε κάλυψα με την απάντηση μου και να μην σε αποκαρδίωσα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...