Jump to content

Φαγητό


John Gamer

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά. κάτι πολύ περίεργο συμβαίνει με το χρυσόψαρό μου που το έχω εδώ και 5 μέρες. Κάθε φορά που τον ταϊζω μια νιφαδα φαγητού, γίνεται αδιαθετος! Κάθεται δηλαδή σε ένα χαμηλό σημείο του ενυδρείου για αρκετή ώρα. 

Του έδωσα σήμερα πχ μια πράσινη νιφαδα και παρατήρησα ότι πίσω από το στόμα του φαίνεται ένα πράσινο πράγμα, σαν να έμεινε μέσα στο στόμα του! Μετά από λίγο όμως ζωηρευει ξανά και όλα καλά. Τι συμβαίνει με το φαγητό; Μήπως δεν του αρέσει ή δεν του δίνω την σωστή ποσότητα;

 

Link to comment
Share on other sites

Τι μια νιφαδα; Μονο μια του δινεις;

 

Το ψαρι ειναι σε νεο περιβάλλον, μπορει να μην εχει εγκλιματιστεί ακόμα.

 

Μουσκευε την τροφή με νερό ενυδρείου πριν την δωσεις, μην την αφηνεις στην επιφάνεια 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Κώστας άν τρώει απο την επιφάνεια μπορεί να καταπίνει και αέρα.

Άν μπορείς βγάλε ένα βιντεάκι και άν σε παίρνει οικονομικά δοκίμασε και μία τροφή σε μικρό pellet

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2022 at 7:50 ΜΜ, το μέλος John Gamer έγραψε:

Γειά σας παιδιά. κάτι πολύ περίεργο συμβαίνει με το χρυσόψαρό μου που το έχω εδώ και 5 μέρες. Κάθε φορά που τον ταϊζω μια νιφαδα φαγητού, γίνεται αδιαθετος! Κάθεται δηλαδή σε ένα χαμηλό σημείο του ενυδρείου για αρκετή ώρα. 

Του έδωσα σήμερα πχ μια πράσινη νιφαδα και παρατήρησα ότι πίσω από το στόμα του φαίνεται ένα πράσινο πράγμα, σαν να έμεινε μέσα στο στόμα του! Μετά από λίγο όμως ζωηρευει ξανά και όλα καλά. Τι συμβαίνει με το φαγητό; Μήπως δεν του αρέσει ή δεν του δίνω την σωστή ποσότητα;

 

To ενυδρειο μαζι με το ψαρακι πηρες? Ειναι στρωμενο? Πόσα λιτρα και πόσες μερες (μηνες )τρεχει?

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2022 at 7:50 ΜΜ, το μέλος John Gamer έγραψε:

Γειά σας παιδιά. κάτι πολύ περίεργο συμβαίνει με το χρυσόψαρό μου που το έχω εδώ και 5 μέρες. Κάθε φορά που τον ταϊζω μια νιφαδα φαγητού, γίνεται αδιαθετος! Κάθεται δηλαδή σε ένα χαμηλό σημείο του ενυδρείου για αρκετή ώρα. 

Του έδωσα σήμερα πχ μια πράσινη νιφαδα και παρατήρησα ότι πίσω από το στόμα του φαίνεται ένα πράσινο πράγμα, σαν να έμεινε μέσα στο στόμα του! Μετά από λίγο όμως ζωηρευει ξανά και όλα καλά. Τι συμβαίνει με το φαγητό; Μήπως δεν του αρέσει ή δεν του δίνω την σωστή ποσότητα;

 

Φίλε μου καλημέρα. Καλό θα ήταν, αν θέλεις ακόμη βοήθεια βέβαια, να απαντούσες λίγο στις ερωτήσεις των παιδιών και επίσης να μας κάνεις μια περιγραφή του ενυδρείο και τι φίλτρα έχεις, ή ακόμη καλύτερα να μας ανεβάσεις μια φωτογραφία του ενυδρείου σου με το ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...