Jump to content

Απορίες σχετικά με την χρήση του Freshmaster API KIT


Recommended Posts

 

Έχω μια ερώτηση για τα υγρά τεστ της API , στης οδηγίες γράφει να είναι απόλυτα ευθεία κτλ κτλ αλλά η πρώτη σταγόνα στο δεύτερο μπουκαλάκι της αμμωνίας αν θυμάμαι καλά πευτη πάντα πριν ειμαι ευθεία συμβαίνει και σε άλλον ?

 

Επίσης στο δοσομετρικό της μπουκαλάκι το νερό δεν κάθετε ίσιο ή έτσι φαίνεται δλδ τα ακρα ακουμπάνε στην γραμμή αλλά το νερό έχει καμπύλη … οπότε θα έλεγα ότι είμαι από 4.5 ως 5,5 ml.

 

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Παναγιώτης Καζεράκης έγραψε:

 

Έχω μια ερώτηση για τα υγρά τεστ της API , στης οδηγίες γράφει να είναι απόλυτα ευθεία κτλ κτλ αλλά η πρώτη σταγόνα στο δεύτερο μπουκαλάκι της αμμωνίας αν θυμάμαι καλά πευτη πάντα πριν ειμαι ευθεία συμβαίνει και σε άλλον ?

 

Επίσης στο δοσομετρικό της μπουκαλάκι το νερό δεν κάθετε ίσιο ή έτσι φαίνεται δλδ τα ακρα ακουμπάνε στην γραμμή αλλά το νερό έχει καμπύλη … οπότε θα έλεγα ότι είμαι από 4.5 ως 5,5 ml.

 

Ευχαριστώ

 

Επισης πριν από κάθε χρήση θέλουν πολυ καλό κούνημα τα μπουκαλάκια.

Εγω τα χτυπάω και στο πάτωμα να φανταστείς γιατί καπου είχα διαβάσει ότι πετρώνουνε κάποια συστατικά που έχουν μέσα ,με αποτέλεσμα να το χρησιμοποιήσεις λάθος και μετά να πάει άχρηστο όλο το μπουκάλι.

 

Εγω όπως και έχει για να ειμαι πιο σίγουρος για τα Νο2 μετράω πάντα με δυο  διαφορετικά υγρα τεστ, API και JBL

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Παναγιώτης Καζεράκης έγραψε:

Επίσης στο δοσομετρικό της μπουκαλάκι το νερό δεν κάθετε ίσιο ή έτσι φαίνεται δλδ τα ακρα ακουμπάνε στην γραμμή αλλά το νερό έχει καμπύλη … οπότε θα έλεγα ότι είμαι από 4.5 ως 5,5 ml.

Κακως, που δεν υπαρχει ενα καλο βιντεο για το πως γεμιζεις και μεχρι που κτλ.... Κανονικα πρεπει να παρεις συριγγα 5μλ. Για την γραμμη, που εχει το σωληνακι - γεμιζεις μεχρι το κατω μερος του υγρου να φτασει μεχρι την γραμμη, οχι οι ακρες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμαστικό σωλήνα ζεσεως :D https://www.aliexpress.com/item/1005004258523911.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2e9b4cfc8C4FUN&algo_pvid=6465a757-bdd7-44c5-b02b-05ab84e46bcf&algo_exp_id=6465a757-bdd7-44c5-b02b-05ab84e46bcf-3&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000028549817525"}&pdp_npi=2%40dis!USD!5.7!4.27!!!!!%40210318c916677232242518478e8a8e!12000028549817525!sea&curPageLogUid=5FfhyGSwAUFO

 

Κάτι σαν αυτό και απο εκει ριχνω στης API !!!  αλλά κάπου έχω πιπέτα ^^ τώρα που ειπες συριγγα ... πάω στο αλο θέμα γιατί εχω σοβαρότερο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...