Jump to content

Πρόβλημα με μονομαχο


hliana max

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους ! Απευθύνομαι στο φόρουμ καθώς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον μονομάχο (τον έχω σχεδόν 3 μήνες).Σήμερα παρατήρησα πως στα πλαγιά από το κεφάλι του και στα αριστερά αλλά και στα δεξιά έχει 2 γραμμές οι οποίες είναι σαν αποχρωματισμός. Να σημειώσω ότι τον έχω σε ενυδρείο 15 λίτρα και κάνω τακτικές αλλαγές (κάθε βδομάδα περίπου).Επίσης μαζί του συζεί ένα σαλιγκάρι. 

D81A21D0-6FFD-4DB8-8433-C846B738517E.jpeg

05FE4BB4-9B44-4C30-A143-46AEB765188E.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος hliana max έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους ! Απευθύνομαι στο φόρουμ καθώς αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον μονομάχο (τον έχω σχεδόν 3 μήνες).Σήμερα παρατήρησα πως στα πλαγιά από το κεφάλι του και στα αριστερά αλλά και στα δεξιά έχει 2 γραμμές οι οποίες είναι σαν αποχρωματισμός. Να σημειώσω ότι τον έχω σε ενυδρείο 15 λίτρα και κάνω τακτικές αλλαγές (κάθε βδομάδα περίπου).Επίσης μαζί του συζεί ένα σαλιγκάρι. 

D81A21D0-6FFD-4DB8-8433-C846B738517E.jpeg

05FE4BB4-9B44-4C30-A143-46AEB765188E.jpeg

Είναι ζωηρό, έχει όρεξη, τρώει? Αν ναι νομίζω ότι είναι μια χαρά το ψάρι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δέν νομίζω ότι είναι κάποιο πρόβλημα.Θεωριτικά τις γραμμές τις έχει και απο την άλλη πλευρά, σωστά?Οι μονομάχοι και ιδικά όσοι έχουν το marble γονίδιο περνάνε πολλές χρωματικές αλαγές κατά την διάρκεια της ζωής τους...Άν απο συμπεριφορά είναι οκ όπως είπε ο @Taxiarchis τότε δέν υπάρχει λόγος ανησυχίας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...