Jump to content

Κυνήγι


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ. Έχω ένα ενυδρείο 120lt με δύο comet και  ένα sumbukin. Από προχτές το sumbukin κυνηγά συνεχώς το ένα από τα δύο comet, φοβάμαι ότι στρεσαρεται και θα αρρωστήσει, τι να κάνω; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Ιδομενεας Μηλιος έγραψε:

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ. Έχω ένα ενυδρείο 120lt με δύο comet και  ένα sumbukin. Από προχτές το sumbukin κυνηγά συνεχώς το ένα από τα δύο comet, φοβάμαι ότι στρεσαρεται και θα αρρωστήσει, τι να κάνω; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλώς ήρθες στο φόρουμ μας. Αν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία του ενυδρείου σου και πες μας μερικές λεπτομέριες για τις ρουτίνες που ακολουθείς όπως πχ κάθε πότε αλλάζεις νερό και πόσο, αν βάζεις αντιχλώριο στις αλλαγές, πόσο καιρό έχεις το ενυδρείο, τι φίλτρο έχει και αν κάνεις μετρήσεις ποιότητας του νερού.

Link to comment
Share on other sites

Διαστάσεις:100χ30χ60

Φίλτρο:  eheim2217

Αλλαγές νερού: 50% κάθε Κυριακή με προετοιμασία 24 ώρες και prime 5 λεπτά περίπου πριν την αλλαγη

Θερμοκρασία: 25 βαθμούς

Διακόσμηση: Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με αληθινά φυτά και το έχω διακοσμήσει με πλαστικά

Τέστ: Χτες πήρα όλα τα υγρά τέστ που ειχα και πήγα μαζί με νερό στο πετσοπ και τα έκανα εκεί για να τα διαβάσουμε μαζί μήπως και έκανα κάτι λάθος 

Αποτελέσματα: αμμωνία 0

νιτρώδη 0

Νιτρικά: 50 λίγο πρίν την αλλαγή και 10 μια μέρα μετά 

Ιστορικό: Το ενυδρείο δουλεύει εδώ και δύο χρόνια με και χωρίς ψάρια. Πριν από έξι μήνες  έμεινε άδειο αλλά σε λειτουργία. Πριν από ένα μήνα μου ξανά μπήκε το μικρόβιο, έκανα τεστ είδα ότι ήταν εντάξει και έβαλα τα ψάρια 

Το κυνήγιτο συνεχίζεται...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κοίτα επειδή δεν ξέρω πολλά από χρυσόψαρα δεν μπορώ να σου πω τι παίζει αλλά νομίζω οτι στο μέλλον θα χρειαστείς μεγαλύτερο ενυδρείο για τα συγκεκριμένα είδη

 

ΥΓ. Άλλαξε τον τίτλο, εγω περίμενα να δω τίποτα μπεκάτσες σκοτωμένες 🤣

Έγινε επεξεργασία - Vasilis Kalaitzis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...