Jump to content

Διοξειδιο του ανθρακα


Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα τις προάλλες παιδιά είχαμε συζητήσει το θέμα με τις άλγες και μου είπατε να ελέγξω το co2 το drop checker δεν μου πρασίνισε ποτέ η μπουκαλα έχει μέσα την πίεση την έχω στο 50 από αριστερά και πέφτουν 2 σταγόνες το δευτερόλεπτο σε ενυδρειο 180λιτρων το σύστημα είναι τις art αντεπιστροφη βαλβιδα δεν έχω μόνο το diffuser είναι κανονάκι έως 250 λιτρα τι λέτε να φταίει 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΝΙΚΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ έγραψε:

Καλησπέρα στην ομάδα τις προάλλες παιδιά είχαμε συζητήσει το θέμα με τις άλγες και μου είπατε να ελέγξω το co2 το drop checker δεν μου πρασίνισε ποτέ η μπουκαλα έχει μέσα την πίεση την έχω στο 50 από αριστερά και πέφτουν 2 σταγόνες το δευτερόλεπτο σε ενυδρειο 180λιτρων το σύστημα είναι τις art αντεπιστροφη βαλβιδα δεν έχω μόνο το diffuser είναι κανονάκι έως 250 λιτρα τι λέτε να φταίει 

 

20230102_181757.jpg

20230102_181802.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2023 at 9:01 ΜΜ, το μέλος ΝΙΚΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ έγραψε:

Καλησπέρα στην ομάδα τις προάλλες παιδιά είχαμε συζητήσει το θέμα με τις άλγες και μου είπατε να ελέγξω το co2 το drop checker δεν μου πρασίνισε ποτέ η μπουκαλα έχει μέσα την πίεση την έχω στο 50 από αριστερά και πέφτουν 2 σταγόνες το δευτερόλεπτο σε ενυδρειο 180λιτρων το σύστημα είναι τις art αντεπιστροφη βαλβιδα δεν έχω μόνο το diffuser είναι κανονάκι έως 250 λιτρα τι λέτε να φταίει 

Για να γινει πρασινο το drop checker, θελει παραπανω απο 2 φυσ/ δευτερολεπτο , μιλαμε για ενυδρειο 180λ και μαλλον με σκληρο νερο βρυσης.

Link to comment
Share on other sites

Και αλγη δεν ειναι θεμα μόνο ελλειψης CO2, αλλά και ποιο βασικων για τα φυτα στοιχειων - νιτρικων, φωσφορικων και καλιου για αρχη και μικρο στοιχειων ....Πες μετρησεις νερου.

Έγινε επεξεργασία - natateo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...