Jump to content

Frondoza ετοιμη για γεννα


dimitris1981

Recommended Posts

Καλησπερα,μια απο τις φροντοζες μου ειναι ετοιμη να γεννησει,τι κανω?την αφηνω μεσα οπως ειναι η την βαζω σε αλλο ενυδρειο?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Την αφήνεις μέσα φυσικά...Δέν είναι ζωοτόκα, τα αβγά χρειάζονται εξωτερική γονιμοποίηση, οπότε χωρίς αρσενικό δέν μπορεί να γίνει....

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Την αφήνεις μέσα φυσικά...Δέν είναι ζωοτόκα, τα αβγά χρειάζονται εξωτερική γονιμοποίηση, οπότε χωρίς αρσενικό δέν μπορεί να γίνει....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος dimitris1981 έγραψε:
πριν 8 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Την αφήνεις μέσα φυσικά...Δέν είναι ζωοτόκα, τα αβγά χρειάζονται εξωτερική γονιμοποίηση, οπότε χωρίς αρσενικό δέν μπορεί να γίνει....

Υπαρχει περιπτωση η θυληκια να τα εχει στο στομα της?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς με το ότι είναι έτοιμη να γεννήσει; Την είδες να ζευγαρώνουν με αρσενικό; Έχει τα αυγά στο στόμα της έγιναν γόνος και ετοιμάζεται να τα αφήσει; Γίνε λίγο ποιο συγκεκριμένος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος marinos έγραψε:

Τι ακριβώς εννοείς με το ότι είναι έτοιμη να γεννήσει; Την είδες να ζευγαρώνουν με αρσενικό; Έχει τα αυγά στο στόμα της έγιναν γόνος και ετοιμάζεται να τα αφήσει; Γίνε λίγο ποιο συγκεκριμένος.

Μαρινο δεν εχω την εμπειρια για να σου απαντησω ακριβως,αυτο που βλεπω ειναι μια φροντοζα με φουσκομενο τον λαιμο της,που ανοιγοκλεινει το στομα της κ κατι βλεπω μεσα

Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος dimitris1981 έγραψε:

Μαρινο δεν εχω την εμπειρια για να σου απαντησω ακριβως,αυτο που βλεπω ειναι μια φροντοζα με φουσκομενο τον λαιμο της,που ανοιγοκλεινει το στομα της κ κατι βλεπω μεσα

άρα έχει μικρά στο στόμα της...Οπότε έχει ζευγαρώσει εδώ και μέρες, και τώρα έχει τα αυγά και τα επωάζει στο στόμα της.Μπορείς να κάνεις stripping άν και προσωπικά θα το άφηνα να δώ πώς θα εξελιχθεί, ειδικά άν είναι και η πρώτη φορά

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η πρώτη της φορά την αφήνεις μέσα στο ενυδρείο γιατί ο κίνδυνος να τα αφήσει (φτύσει) είναι πολύ μεγάλος. Απλά βάλε στο ενυδρείο σου κάποια στοίβα με μικρές πέτρες ώστε να μπορεί να κρύβεται ο γόνος. Το ιδανικό θα ήταν να την παρακολουθήσεις και αν δεις το γόνο έτοιμο τότε να την αφαιρέσεις ( κατά προτίμηση βράδυ για να μην ταλαιπωρηθεί πολύ) ώστε να σωθεί όλη η γέννα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

άρα έχει μικρά στο στόμα της...Οπότε έχει ζευγαρώσει εδώ και μέρες, και τώρα έχει τα αυγά και τα επωάζει στο στόμα της.Μπορείς να κάνεις stripping άν και προσωπικά θα το άφηνα να δώ πώς θα εξελιχθεί, ειδικά άν είναι και η πρώτη φορά

Αυτο σκεφτομουν κ εγω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...