Jump to content

Ερώτηση για ψάρι


Recommended Posts

Πήρα πρόσφατα αυτό το ψάρι. Λέγεται Horsehead loach .  Μπορεί να μου δωσει καποιος λίγες πληροφορίες για αυτό? Μπορώ να το βάλω σε 80λιτρο φυτεμενο με αλλά ημερα ψάρια όπως guppies, mollies, gourami , διαφορα Barbs κτλ.. 

IMG_20230103_191821.jpg

Έγινε επεξεργασία - ikariajk
Link to comment
Share on other sites

Υποθετική ερώτηση, αν δεν ταίριαζε στο ενυδρείο που θες να το βάλεις τη θα έκαμνες;

 

Με αυτήν την ερώτηση θέλω να σε παροτρύνω την επόμενη φορά που θα αγοράσεις ψάρι πρώτα ψάξε να δεις αν ταιριάζει και μετά πάρτο.

 

...και έρχομαι στην πρώτη μου ερώτηση το ψάρι δεν κάνει για 80 λίτρα ή καλύτερα κάνει για λίγο διάστημα έως ότου βρεθεί μεγαλύτερο ενυδρείο και το συγκεκριμένο ψάρι έχει πολλές ιδιαιτερότητες σε ότι αφορά το στήσιμο του ενυδρείου. 

 

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Χρήστος said:

Υποθετική ερώτηση, αν δεν ταίριαζε στο ενυδρείο που θες να το βάλεις τη θα έκαμνες;

 

Με αυτήν την ερώτηση θέλω να σε παροτρύνω την επόμενη φορά που θα αγοράσεις ψάρι πρώτα ψάξε να δεις αν ταιριάζει και μετά πάρτο.

 

...και έρχομαι στην πρώτη μου ερώτηση το ψάρι δεν κάνει για 80 λίτρα ή καλύτερα κάνει για λίγο διάστημα έως ότου βρεθεί μεγαλύτερο ενυδρείο και το συγκεκριμένο ψάρι έχει πολλές ιδιαιτερότητες σε ότι αφορά το στήσιμο του ενυδρείου. 

 

Μου το κάνανε δώρο γι'αυτό δεν ξέρω φίλε... Αλλιώς εννοείται πως κάνω έρευνα πριν αγοράσω κάτι 

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος ikariajk έγραψε:

Πήρα πρόσφατα αυτό το ψάρι.

 

τότε συγνώμη απλά γράφεις ότι πήρα και όχι ότι σου έδωσαν δώρο για αυτό και έγραψα ότι έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ψιλή άμμο για να κρύβεται/θάβεται με τα φυτά ίσως σου ξεριζώσει κάποια, και συνήθως θέλει να βάλεις ομάδα και όχι ένα μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...