Jump to content

αλλαγή νερού.


Recommended Posts

έχω ένα εξωτερικό φίλτρο και θα ήθελα να κάνω από εκεί τις αλλαγές νερού για πιο ευκολία.η ερώτηση είναι στο άδειασμα δεν θα έχω κάποιο θέμα σχετικά με την βιολογία στο φίλτρο,αλλά όταν θέλω να κάνω πλήρωση στο ενυδρείο μέσω του φίλτρου θα έχει κάποιο θέμα με την βιολογία του φιλτρου? (στο βαρελι προσθετο και prime για την αλλαγη).

Link to comment
Share on other sites

Η βιολογια στο φιλτρο σου θα ειναι οκ εφοσον μενουν βρεγμενα τα υλικα του φιλτρου. Οσο για την συμπληρωση, παλι εφοσον βαζεις νερο προετοιμασμενο με prime παλι δε θα εχει καποιο θεμα.

 

Ερωτηση: οταν λες οτι θες να κανεις απο εκει τις αλλαγες και τη συμπληρωση, πως ακριβως? Εχει καποιο ειδικο μηχανισμο το φιλτρο? Ή εχεις συνδεσει βανες?

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Eos έγραψε:

Η βιολογια στο φιλτρο σου θα ειναι οκ εφοσον μενουν βρεγμενα τα υλικα του φιλτρου. Οσο για την συμπληρωση, παλι εφοσον βαζεις νερο προετοιμασμενο με prime παλι δε θα εχει καποιο θεμα.

 

Ερωτηση: οταν λες οτι θες να κανεις απο εκει τις αλλαγες και τη συμπληρωση, πως ακριβως? Εχει καποιο ειδικο μηχανισμο το φιλτρο? Ή εχεις συνδεσει βανες?

με βανες θα το κανω,ειναι πιο μαζεμενο το ολο συστημα ετσι και πιο καθαρο σε σχεση οπως δουλευω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, εφόσον θα βάλεις βάνες να τις βάλεις στην έξοδο μετά το φίλτρο. Μπορείς να βάλεις και μια βάνα ακόμα για να αναγκάζεις το φρέσκο νερό να πηγαίνει στο ενυδρείο και όχι στο φίλτρο. Έτσι δε θα σου γεμίζει το ενυδρείο με ότι έχει μαζέψει το φίλτρο από την τελευταία φορά που το καθάρισες! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...