Jump to content

Επιθετικό ψάρι


Recommended Posts

Καλησπέρα σας , πρόσφατα αγόρασα κάποια ψαριά molly και εχω αρχίσει να παρατηρώ επιθετική συμπεριφορά από ένα ψάρι. Συμβουλευόμενος λοιπόν από ένα pet shop της περιοχής μου, το απομόνωσα. Μετά απο λίγες ώρες όμως, παρατήρησα ότι άρχισε να συμπεριφέρεται  επιθετικά ένα άλλο ψάρι του ίδιου είδους. Οι συνθήκες στο ενυδρείο είναι κατάλληλες για τα συγκεκριμένα ψάρια(25°C- PH 7,8 - ΚΗ 15°) για να έλεγα ότι φταίνε για την επιθετικότητα τους . Μήπως κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω από εμένα και μπορεί να με βοηθήσει?

 Ευχαριστώ !!!  

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ειναι αρσενικό με θυλικό ? γιατι το breeding μιαζει με επίθεση ^^ τσέκαρε οτι έχεις 1 αρσενικό προς 3 θυλικά θα έλεγα καλλιτερα 4 !!!

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Γιαννης Τσακαλος έγραψε:

Καλησπέρα σας , πρόσφατα αγόρασα κάποια ψαριά molly και εχω αρχίσει να παρατηρώ επιθετική συμπεριφορά από ένα ψάρι. Συμβουλευόμενος λοιπόν από ένα pet shop της περιοχής μου, το απομόνωσα. Μετά απο λίγες ώρες όμως, παρατήρησα ότι άρχισε να συμπεριφέρεται  επιθετικά ένα άλλο ψάρι του ίδιου είδους. Οι συνθήκες στο ενυδρείο είναι κατάλληλες για τα συγκεκριμένα ψάρια(25°C- PH 7,8 - ΚΗ 15°) για να έλεγα ότι φταίνε για την επιθετικότητα τους . Μήπως κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω από εμένα και μπορεί να με βοηθήσει?

 Ευχαριστώ !!!  

Λιτρα ενυδρεου?

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2023 at 7:36 ΜΜ, το μέλος Γιαννης Τσακαλος έγραψε:

Καλησπέρα σας , πρόσφατα αγόρασα κάποια ψαριά molly και εχω αρχίσει να παρατηρώ επιθετική συμπεριφορά από ένα ψάρι. Συμβουλευόμενος λοιπόν από ένα pet shop της περιοχής μου, το απομόνωσα. Μετά απο λίγες ώρες όμως, παρατήρησα ότι άρχισε να συμπεριφέρεται  επιθετικά ένα άλλο ψάρι του ίδιου είδους. Οι συνθήκες στο ενυδρείο είναι κατάλληλες για τα συγκεκριμένα ψάρια(25°C- PH 7,8 - ΚΗ 15°) για να έλεγα ότι φταίνε για την επιθετικότητα τους . Μήπως κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω από εμένα και μπορεί να με βοηθήσει?

 Ευχαριστώ !!!  

Εχω κ εγω 2 θυλικες κ όλη την ώρα τρώγονται σαν τα κοκόρια!! Όταν ήταν μια ορμαγε στα υπόλοιπα τώρα τσακώνονται μεταξύ τους 😔😔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...