Jump to content

Παρουσίαση ενυδρείων από τα μέλη του Aquazone


Taxiarchis

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να δώσω μία ιδέα .Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να υλοποιηθεί κι αν είναι εφικτό.

Σκέφτηκα λοιπόν να γίνει παρουσίαση ενυδρείων από τα μέλη του φόρουμ από όλα τα παιδιά ανεξάρτητα τι ενυδρείο είναι αλλά με τη διαφορά να τραβήξουν βίντεο και να ανέβει στο YouTube σε κάποιο κανάλι του forum ή κάποιο κανάλι το οποίο   είναι φτιαγμένο από από δω απ' τα παιδιά. 

Ο στόχος  είναι ότι θέλω να μπουν μερικά μικρά αποσπάσματα από βίντεο από όλα τα (ενυδρεία) όσοι θέλουν να δείξουν το ενυδρείο τους φυσικά , και να γίνει ένα το βίντεο όταν θα επεξεργαστούν και να βγαίνει περίπου το βίντεο  γύρω στα 15 με 17 λεπτά.

Το νόημα είναι ότι μέσα από αυτό το forum θα δείξουμε κατά πόσο τα μέλη έχουν ένα σωστό ενυδρείο τελοσπάντων ένα σωστό βιότοπο γενικά και να αναγράφονται πληροφορίες από κάτω στο κάθε ενυδρείο πχ βιότοπο, λίτρα , ψάρια. Στο τέλος όταν ανέβει το βίντεο  και γίνει παρουσίαση των ενυδρείων να γράφει και το όνομα από κάτω όπως γράφεται και αναφέρεται  στο forum.

 

Όποιος ενδιαφέρεται και είναι εφικτό και μπορεί να γίνει αυτό ας το συζητήσουμε όλα τα παιδιά από δω να συνεννοηθούμε και να υλοποιήσουμε αυτό το βίντεο και φυσικά αν σας άρεσε η ιδέα.

 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Like 2
  • love 2
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία ιδέα @Taxiarchis! Θα ήταν και εξαιρετικά χρήσιμο για τους νέους στο χόμπυ

αλλά και γενικότερα μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση! Θα το παρακολουθούσα!

* Έχει δικό του κανάλι το Aquazone στο YouTube ή όχι ακόμη;

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος MarinLia έγραψε:

Τι ωραία ιδέα @Taxiarchis! Θα ήταν και εξαιρετικά χρήσιμο για τους νέους στο χόμπυ

αλλά και γενικότερα μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση! Θα το παρακολουθούσα!

* Έχει δικό του κανάλι το Aquazone στο YouTube ή όχι ακόμη;

Νομίζω πως έχει κανάλι το Aquazone.gr γιατί έχω δει μερικά βίντεο. Έτσι με αυτό τον τρόπο θα προσεγγίσουμε πίο πολλά άτομα στο χόμπι μας και στο Aquazone.gr 

Θα μπορούσαμε να κάνουμε πολλά βίντεο από το Αquzone για διάφορα θέματα  αν συνεργαστούμε όλοι μαζί . Έτσι θα βοηθήσουμε και νέους χομπίστες.

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το κανάλι είναι αυτό https://www.youtube.com/channel/UCplozJ8aYFYNRUD6oufMJJg και η διαχείριση του έχει να κάνει με συγκεκριμένους ανθρώπους .  

Υλικό υπάρχει αρκετό αλλά σκόρπιο εδώ μέσα και χρειάζεται απλά κάποιος να το μαζέψει για να κάνει αυτό που λες . Στο φόρουμ και δη στην κατηγορία τψν Αφρικανικών κιχλίδων έχουμε μαζέψει κάποια βίντεο παρακάτω 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος marinos έγραψε:

Το κανάλι είναι αυτό https://www.youtube.com/channel/UCplozJ8aYFYNRUD6oufMJJg και η διαχείριση του έχει να κάνει με συγκεκριμένους ανθρώπους .  

Υλικό υπάρχει αρκετό αλλά σκόρπιο εδώ μέσα και χρειάζεται απλά κάποιος να το μαζέψει για να κάνει αυτό που λες . Στο φόρουμ και δη στην κατηγορία τψν Αφρικανικών κιχλίδων έχουμε μαζέψει κάποια βίντεο παρακάτω 

 

Το ποιος έχει το κανάλι στο YouTube και ποιος έχει την σελίδα στο forum δεν το γνωρίζω εγώ έδωσα μία ιδέα ώστε να (εκμεταλλευτεί) το υλικό που έχει εδώ μέσα όλη αυτή τη δουλειά από τα παιδιά. Έτσι με αυτό τον τρόπο αφού ότι ψάχνω το βρίσκω μέσα εδώ γιατί να μην το βρίσκω και στο YouTube/ Αquazone.gr σαν βίντεο κάποιος ο οποίος να κάνει παρουσιάσεις, να εξηγεί, έχει ένα σωρό θέματα . Εμείς θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε σε αυτό το κομμάτι να μαζευτεί το υλικό αν μας συντονίσει κάποιος, και να συνεργαστούμε στο YouTube με το aquazone.gr από διάφορα μέρη όποιος θέλει να μπει και να έχει κανάλι στο YouTube με το όνομα/ συνεργασία Aquazone.gr. 

Στην τελική όλοι μέλη είμαστε στο aquazone.gr σωστά!!! μέσα εδώ. Γιατί να μην υποστηρίξουμε και το κανάλι αυτό εξωτερικά στο YouTube κι όλη αυτή η εργασία που έχει γίνει εδώ να βγει προς τα έξω . 

 

 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το AZ Έχει κανάλι εδώ και 10+ χρόνια και αυτά που προτείνετε το ΑΖ το είχε σκεφτεί χρόνια πριν. Οι ιδέες υπάρχουν τα πρόβλημα είναι τα εξής,

α) ο χρόνος δεν υπάρχει από την μεριά των συντονιστών ωστε να αναλάβουν εξολοκλήρου το προτζεκτ καθώς άνθρωποι και αυτοί έχουν διάφορες υποχρεώσεις,.

β) Αν κάποιος συντονιστής βρεί  χρόνο δεν έχει τον εξοπλισμό για να κάνει βιντεάκια ή δεν το κατέχει το άθλημα.

γ) Εθελοντές μέλη δεν υπάρχουν και αν κάποιος έχει χρόνο και θέλει να ασχοληθεί απλά λέει ''γιατί να κάνω κάτι για τους άλλους δεν ανοίγω  δικό μου κάναλι''. 

δ) Σαν ΑΖ τα βίντεο που θα ανεβάζει θα πρέπει οι πληροφορίες και οι συμβουλές που θα δίνει να είναι άψογες και το υλικό αξιοπρεπές, εγώ δεν θα συμβιβαζόμουν με πρόχειρες δουλειές.

 

Εν κατακλείδι ρωτώ εν έτι 2023

υπάρχουν εθελοντές...

που να θέλουν να προσφέρουν;

που να έχουν εξοπλισμό;

που να μπορούν να βιντεοσκοπήσουν ένα πρότζεκτ;

που να κάνουν το μοντάζ;

που να μπορούν να συνεργαστούν για ένα προτζεκτ παρέχοντας ό ένας τον εξοπλισμό και ο άλλος την γνώση;

και το κυριότερο υπάρχουν συντονιστές που να συντονίζουν όλα αυτά;

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...