Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρηστός Ανέστη σε όλους!

 

Έχω ένα ενυδρείο 60 λίτρων με 4 platty μέσα 1 αρσ. 3 θηλ. και μερικά μωρά. Όλα είναι μια χαρά μετρήσεις οκ τα ψάρια δεν έχουν κάποιο θέμα εδώ και 1 χρόνο απλά το java moss που πήρα έχει γίνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Έχει γεμίσει κυριολεκτικά το ενυδρείο και θέλω να το κουρέψω. Δεν ξέρω αν είναι θέμα για τα ψάρια πάντως και να μην είναι δεν μου αρέσει εμφανισιακά. Πως το κουρεύω? Δεν είχα ποτέ ξανά φυτό στο ενυδρείο και δεν έχω ιδέα. Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και φωτογραφίες.

 

ΥΓ. Συγγνώμη αν το έβαλα σε λάθος θέμα αλλά δεν βρήκα κάποιο πιο σχετικό. Αν είναι μεταφέρετέ το.

 

Ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία - Vasilis Kalaitzis
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Vasilis Kalaitzis έγραψε:

Πως το κουρεύω?

Γινεται και με ψαλιδι - απλο κουρεμα για να δωσεις σχημα,  γινεται και με τα δαχτυλα- τραβας μικρες τουφιτσες εξω απο διάφορα σημεια, σαν να αραιωνουμε το μεγαλο ογκο του.

Εξαρταται απο το ποιο αποτελεσμα θελεις να πετυχεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Δεν θέλω να δώσω σχήμα απλά να τα μικρύνω λίγο. Μεγάλωσαν απότομα μέσα σε μια εβδομάδα και έχουν γεμίσει κυριολεκτικά το ενυδρείο. Σαν θάμνοι είναι. Απλά μια ερώτηση. Έστω ότι τα κόβω με ένα ψαλιδάκι μετά το φίλτρο θα έχει θέμα αν γεμίσει με τα φυλλαράκια άρα θα πρέπει να τα μαζέψω κάπως από μέσα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...