Jump to content

Ερώτηση για είδος ψαριού


Recommended Posts

Καλησπέρα ένας παππούς σε μεγάλη ηλικία μπήκε κάπως απότομα στο χόμπι του ενυδρείο, και μέσω γνωστόν έμαθα ότι χαρίζει το ενυδρείο του διότι δεν μπορεί να το φροντίσει, έτσι προσφέρθηκα να το πάρω.. αλλά δεν ξέρω τι είδος ψάρια ειναι αυτά.. βάζω φωτό παρά κάτω τα 2 από τα 4 σήμερα που θα έχω στο σπίτι το ενυδρείο θα βγάζω και τα αλλά φωτό.. εάν κάποιος γνωρίζει το είδος τους ας μου πει για να ξέρω τι χρειάζονται για να τα φροντίσω και εαν το ενυδρείο ειναι κατάλληλο για 4 τόσο μεγάλα ψάρια.. 

IMG_2429.jpeg

IMG_2428.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πιράνχας τα βλέπω 😬

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν πω οτι εμενα μου φαίνονται για Astronotus Ocellatus (Oscars στην αργκό) θα με βρίσετε;;; Βεβαια αυτο με την μορφολογία του στόματος καπως με μπερδεύει. Καμια πιο καθαρη με μεγαλύτερη ευκρίνεια φωτογραφία υπάρχει το ενδεχόμενο να έχουμε;;;;

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πιο αργά το απόγευμα θα τα μεταφέρω στο σπιτι μου και θα καθαρίσω και το ενυδρείο θα βγάλω καλύτερες φωτογραφίες διότι είναι και άλλο ένα ψάρι που ο άνθρωπος μου είπε ότι είναι καρχαριακι θα τα ανεβάσω καθαρά να μου πείτε ευχαριστώ πολύ ☺️

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι τα πιράνχας είναι καταπληκτικά ψαράκια!!! 😋

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγο πιο καθαρές φωτό παιδιά είναι πολλά ψάρια για ένα ενυδρείο θεωρώ.. αλλά αν μπορείτε να μου πείτε περίπου το είδος από το κάθε ένα. Να ξέρω που να ψαχτώ για να τα δώσω 

IMG_2471.jpeg

IMG_2468.jpeg

IMG_2464.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος Εβίτα Δέρη έγραψε:

Έχω λίγο πιο καθαρές φωτό παιδιά είναι πολλά ψάρια για ένα ενυδρείο θεωρώ.. αλλά αν μπορείτε να μου πείτε περίπου το είδος από το κάθε ένα. Να ξέρω που να ψαχτώ για να τα δώσω 

IMG_2471.jpeg

IMG_2468.jpeg

IMG_2464.jpeg

 

Καλησπέρα...

 

1η. φώτο είναι pacu εκτρεφα ένα παλιά στο ενυδρείο μου...το είχα πάρει μικρό,δεν ήξερα, και έγινε τέρας!!!!!

https://fashion-el.decorexpro.com/akvariumnye-rybki/vidy/paku/

 

2η. Φωτο είναι Oscar 

https://www.google.com/amp/s/www.depeces.com/el/%CE%A8%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%8C%CF%83%CE%BA%CE%B1%CF%81.html/amp

 

3η. Φώτο είναι Pangasius

https://fashion-el.decorexpro.com/akvariumnye-rybki/vidy/akulij-som/

 

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρά πολύ για τις πληροφορείς! Γνωρίζεται μήπως που μπορώ να απευθυνθώ για να τα δωσω μου τα έφεραν όλα μαζί μέσα σε ένα ενυδρείο 350L και δεν θεωρώ πως τους αρμόζει τέτοια κατάσταση.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος Εβίτα Δέρη έγραψε:

Γνωρίζεται μήπως που μπορώ να απευθυνθώ για να τα δωσω μου τα έφεραν όλα μαζί μέσα σε ένα ενυδρείο 350L και δεν θεωρώ πως τους αρμόζει τέτοια κατάσταση.. 

Καταρχάς μέσω αγγελίας, αν βρεθεί κανένας να τα θέλει...

Μετά σε κανένα aqua shop, δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις ....

πριν 36 λεπτά, το μέλος Εβίτα Δέρη έγραψε:

Ευχαριστώ παρά πολύ για τις πληροφορείς

👍👍

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...