Jump to content

ΛΙΠΑΝΣΗ ΛΟΓΟ ΔΙΑΚΟΠΩΝ


Recommended Posts

Καλησπερα μπορει να με βοηθησει καποιος τωρα το καλοκαιρι που θα λειψω 3 εβδομαδες τι μπορω να κανω με την καθημερινη λίπανση του ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ μου; Υπαρχει κατι να κανω να μπενει η λίπανση μονη της σε καθημερινη βαση περα απο το να αγορασω ΔΟΣΟΜΕΤΡΙΚΗ;

Link to comment
Share on other sites

Χωρις δοσομετρικη- δεν.....

Τουλαχιστον εγω δεν γνωριζω άλλο τροπο. 

Ακομα υπαρχουν και φιλοι, που κανουν αλλαγες νερου, ταιζουν τα ψαρια κτλ κτλ. Εγω εχω μια 😍

  • Haha 1
  • wow 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο δοσομετρικη … αλλά θα σου μείνει.. είναι επένδυση και δεν πάει χαμένη.. γλιτώνεις να τα βάζεις εσυ καθημερινά.. σπας τη δόση σε μικρότερες και ρίχνεις κάθε μέρα συγκεκριμένη ώρα.. υπάρχουν και Wi-Fi που είναι ακόμα καλύτερες..🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν φύγεις 3 βδομάδες σίγουρα θα χρειαστείς αυτόματη αναπλήρωση… ειδικά αν έχεις ανεμιστήρες…🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://aberaquatic.com/jebao-doser-3-4-wifi-dosing-pump/
 

μπορεις να τη βρεις και στο aliexpress πιο φθηνά 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Καλησπερα μπορει να με βοηθησει καποιος τωρα το καλοκαιρι που θα λειψω 3 εβδομαδες τι μπορω να κανω με την καθημερινη λίπανση του ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ μου; Υπαρχει κατι να κανω να μπενει η λίπανση μονη της σε καθημερινη βαση περα απο το να αγορασω ΔΟΣΟΜΕΤΡΙΚΗ;

Εγώ γνωρίζω μόνο αυτό χωρίς όμως να το έχω δοκιμάσει έχω όμως δοκιμάσει τα κλασικά λιπάσματα απο αυτόν και έμμηνα 100% ικανοποιημένος λόγο αποτελεσματικότητας και κόστους.

 

https://www.drak.de/en/ferrdrakon-evolution?number=DE010060 

  • wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος ΓΡΗΓΟΡΗΣ Κ έγραψε:

μπορεις να τη βρεις και στο aliexpress πιο φθηνά 

πληρωνεις εκτελωνισμό μετα.....νομιζω κατω απο 150 δεν θα βγει

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

πληρωνεις εκτελωνισμό μετα.....νομιζω κατω απο 150 δεν θα βγει

@natateo έψαχνα ένα βούρτσακι που να μην γρατσουναει τα Lily pipes.. είχε μόνο η Ada αλλά ήταν πανάκριβο γύρω στα 25 ευρώ.. αγόρασα από aliexpress ένα όπου από 5,85 το είχε 3,07 και με δωρεάν μεταφορικά!!! Και μου ήρθε σε 20 μέρες σπίτι ενώ ήταν να έρθει αρχές Ιούλη!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αναπλήρωση βάλε τη λίπανση στο νερό του δοχείου, τουλάχιστον ένα γενικό λίπασμα και λογικά θα είσαι οκ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος ΓΡΗΓΟΡΗΣ Κ έγραψε:

@natateo έψαχνα ένα βούρτσακι που να μην γρατσουναει τα Lily pipes.. είχε μόνο η Ada αλλά ήταν πανάκριβο γύρω στα 25 ευρώ.. αγόρασα από aliexpress ένα όπου από 5,85 το είχε 3,07 και με δωρεάν μεταφορικά!!! Και μου ήρθε σε 20 μέρες σπίτι ενώ ήταν να έρθει αρχές Ιούλη!!!

Με παραγγελιες κατω απο 15€ δεν ειχα πληρωσει ποτέ. Για ακριβες παραγγελιες σιγουροτατα θα πληρωσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...