Jump to content

Ηχεια και ενυδρειο


Recommended Posts

Καλησπερα σας,εχω μια ερωτηση.Εχω ενα μικρο ενυδρειο 60αρι με ενα χρυσοψαρο μεσα.Στο δωμάτιο που το χω θα γινει home studio που θα πει οτι θα μπουν ηχεια monitor σε αποσταση 1,5 μετρο απο το ενυδρειο..Θα υπαρχει προβλημα?? 

Link to comment
Share on other sites

Monitor 

Εχαρτάτε το monitor και τι θα κάνεις Monitor είναι και το Genelec 8010 αλλά και το  Genelec 8050 ^^.

 

 Γενικά στα τρελά δυναμικά αν παίζεις εντάσεις θα τρομάζουν αλλά αν εισαι οκ δε νομιζω να εχεις θέμα εκτός και αν είναι στο 1 μέτρο και βάλεις John Wick Τέζα .

 

Με τα 8050 ή κανένα Sub αλλάζει ευκολα :P

 

Edit Βέβαια διάβασα οτι θα μιξάρεις οπότε κατα 99% θα παίζεις δυνατά οπότε θα έλεγα ότι μαλλον θα ενοχλούντε. Τώρα αν είσαι της Σχολής θελω απλά να ακουω καθαρά μουσικούλα και για αυτο ... πάω πάσο 

Έγινε επεξεργασία - Παναγιώτης Καζεράκης
Link to comment
Share on other sites

Τα monitor θα ειναι krk 8"..θα πρεπει να το παω πιο μακρια,ή να το βγαλω τελειως απ το δωματιο?Προβες θα γινονται κατα κυριο λόγο,στο μιξαρισμα δεν θα ειναι μεγαλες οι εντασεις

Έγινε επεξεργασία - Σωτηρης Μπουρανης
Link to comment
Share on other sites

Και να μη θες βαρανε ... Αν έχεις χώρο αλου άλλαξε το θέση.   Με τα 5αρια και θα έπρεπε να ήσουν προσεκτικός πόσο μάλλον με το γκάζι που έχουν τα 8αρια με 200w στο κεφάλι. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Σωτηρης Μπουρανης said:

Καλησπερα σας,εχω μια ερωτηση.Εχω ενα μικρο ενυδρειο 60αρι με ενα χρυσοψαρο μεσα.Στο δωμάτιο που το χω θα γινει home studio που θα πει οτι θα μπουν ηχεια monitor σε αποσταση 1,5 μετρο απο το ενυδρειο..Θα υπαρχει προβλημα?? 

Όχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι χρυσόψαρο είναι; Έχεις σκοπό να αγοράσεις άλλο ενυδρείο; Το λέω γιατί 60 λίτρα δεν νομίζω να επαρκούν για ενήλικο χρυσόψαρο 🙂

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Vasilis Kalaitzis έγραψε:

Καλησπέρα! Τι χρυσόψαρο είναι; Έχεις σκοπό να αγοράσεις άλλο ενυδρείο; Το λέω γιατί 60 λίτρα δεν νομίζω να επαρκούν για ενήλικο χρυσόψαρο 🙂

Καλησπερα! Common ειναι και ενα κοντα ενος χρονου,δεν εχει χρονισει ακομα!Ναι φυσικα και θα παω σε μεγαλυτερο,γνωριζω οτι δεν επαρκει αυτο που εχω

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου εξηγήσω, δεν θα υπάρχει πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...