Jump to content

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ STC-1000


Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα αντιμετωπίζω εδω και 3 μερες προβκημα με τον Stc-1000 που ρχω βαλει για τα Ανεμιστηράκια στο ΕΝΥΔΡΕΙΟ δεν διαβαζει σωστα την θερμοκρασια Ενω το θερμομετρο αναλογικό π εχω γραφει 24 ο Stc ξαφνικα πει απο το 23 στο 30 πχ και περνουν τα ανεμιστηράκια μπροστα και δουκευουν συνεχεια Ενω εγω τον εχω ρυθμίσει στο 25 αγοράστηκε καινουριος πριν κανα 1,5 μηνα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ανδρέα. Πιθανότατα το πρόβλημα είναι στον αισθητήρα. Δοκίμασε να τον αλλάξεις και πάρε πλαστικό αισθητήρα NTC. Μεταλλικό μην πάρεις γιατί δεν ενδείκνυται για ενυδρειακή χρήση. Κάνε μια ερώτηση στην ΕΨΕΜ.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος ChrisEco έγραψε:

Καλησπέρα Ανδρέα. Πιθανότατα το πρόβλημα είναι στον αισθητήρα. Δοκίμασε να τον αλλάξεις και πάρε πλαστικό αισθητήρα NTC. Μεταλλικό μην πάρεις γιατί δεν ενδείκνυται για ενυδρειακή χρήση. Κάνε μια ερώτηση στην ΕΨΕΜ.

Παρατήρησε όμως αν οι ανεμιστήρες δουλεύουν ακόμα και όταν σου δείχνει θερμοκρασία κατώτερη από αυτή που έχεις ρυθμίσει. Αν συμβαίνει αυτό, τότε πιθανόν τα έχει παίξει ο STC και διαβάζει ο,τι να ναι.

Έγινε επεξεργασία - ChrisEco
Link to comment
Share on other sites

Όχι οτν ειναι κατω απο 25 δν δουκευουν οι ανεμιστήρες μονο πανω απο 25,3 περνουν μπροστα 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Όχι οτν ειναι κατω απο 25 δν δουκευουν οι ανεμιστήρες μονο πανω απο 25,3 περνουν μπροστα 

Τότε πας για αισθητήρα. Μεταλλικό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεταλλικό αλλα που θα βρω πλαστικο αισθητήρα εδω ; Γιατί αν πραγγειλω απο εξω θα αργησει πολυ

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος AndreasVa έγραψε:

Ναι μεταλλικό αλλα που θα βρω πλαστικο αισθητήρα εδω ; Γιατί αν πραγγειλω απο εξω θα αργησει πολυ

Αντρέα εγώ παρήγγειλα από εδώ...

https://www.doikas.com/48295026.html

Μετά όπως λένε και τα παιδιά από ΕΨΕΜ 

 

Με τον μεταλλικό είχα και εγώ πρόβλημα, έδειχνε ότι να ναι, καμία σχέση με τον πλαστικό αισθητήρα...

Έγινε επεξεργασία - jimakos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...