Jump to content

παράσιτα;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Εδώ και λίγους μήνες έχω παρατηρήσει κάποια ζωύφια στο νερό του ενυδρείου μου τα οποία είναι πολυ υπερκινητικα (το βράδυ κυρίος). Το ενυδρείο το αδειασα τελείως και το εκάνα μια απολύμανση με detol. Το ενυδρείο στήθηκε παλί απο την αρχή στης 10 Σεπτεμβρίου και έχει στρωθεί αυτή την στιγμή και φιλοξενη μωρά guppies. Απο μετρήσεις ειμαί πολύ καλά. Έχω και βίντεο για να δείτε και εσείς

https://drive.google.com/file/d/1DB_b4tQ_3-KhNGh-TH5mrq3ZRB7UvJcn/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2023 at 11:32 ΜΜ, το μέλος Black Wolfy έγραψε:

Καλησπέρα σας

Εδώ και λίγους μήνες έχω παρατηρήσει κάποια ζωύφια στο νερό του ενυδρείου μου τα οποία είναι πολυ υπερκινητικα (το βράδυ κυρίος). Το ενυδρείο το αδειασα τελείως και το εκάνα μια απολύμανση με detol. Το ενυδρείο στήθηκε παλί απο την αρχή στης 10 Σεπτεμβρίου και έχει στρωθεί αυτή την στιγμή και φιλοξενη μωρά guppies. Απο μετρήσεις ειμαί πολύ καλά. Έχω και βίντεο για να δείτε και εσείς

https://drive.google.com/file/d/1DB_b4tQ_3-KhNGh-TH5mrq3ZRB7UvJcn/view?usp=sharing

Βγαλε καλες κοντινες φωτο. Στο βιντεο δεν φαινεται κατι

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Βγαλε καλες κοντινες φωτο. Στο βιντεο δεν φαινεται κατι

κοίτα στο μπροστά τζάμι προς τα πάνω φαινεται ενά άσπρο σκουλικάκη

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2023 at 9:59 ΜΜ, το μέλος Black Wolfy έγραψε:

κοίτα στο μπροστά τζάμι προς τα πάνω φαινεται ενά άσπρο σκουλικάκη

Δεν θα σου πει κανενας το τι σκουλικακι ειναι με την φωτο , που ανεβασες. Παρε μεγεθυντικό φακο και ψαξε και για άλλα τετοια σκουλικια. Σιγουρα θα υπαρχουν και άλλα.

Γουγλαρε - planaria in aquarium, θα σου βγαλει πολλες εικονες. Δες αν μοιαζει.

Κανονικα τα σκουλικακια στο ενυδρειο δεν ειναι προβλημα (αν ειναι πανω σε τζαμια και οχι πανω στα ψαρια).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...