Jump to content

ηλεκτρομαγνητικη βαλβιδα co2


Recommended Posts

καλημερα αν θελω να εχω παροχη co2 ολη μερα δεν βαζω χρονοδιακοπτη η μπορω να βγαλω την ηλεκτρομαγνητικη εντελως? το συστημα ειναι της co2 art

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες όλη μέρα, ούτε χρονοδιακόπτη, ούτε ηλεκτρομαγνητική. Πάντως είναι σπατάλη, το co2 δεν χρειάζεται χωρίς φωτοσύνθεση. Τα φυτά απορροφούν co2 με το φως και αποβάλλουν co2 χωρίς φως. Αφού έχεις ηλεκτρομαγνητική βάλτην να ξεκινά και να κλείνει μια ώρα πριν το φως

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος giorgosgeo έγραψε:

Αν το θες όλη μέρα, ούτε χρονοδιακόπτη, ούτε ηλεκτρομαγνητική. Πάντως είναι σπατάλη, το co2 δεν χρειάζεται χωρίς φωτοσύνθεση. Τα φυτά απορροφούν co2 με το φως και αποβάλλουν co2 χωρίς φως. Αφού έχεις ηλεκτρομαγνητική βάλτην να ξεκινά και να κλείνει μια ώρα πριν το φως

ετσι το εχω τωρα ανοιγει 1 ωρα πριν αναψουν τα φωτα και κλεινει 1 ωρα πριν σβησουν ,  αλλα διαβασα κατι για αλλαγες στο ph και τετοια αλλα θα μου πεις χρυσοψαρα εχω δεν παθαινουν τιποτα χαχαχαχα  ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι ενω ανοιγει η βαλβιδα και βλεπω και τις φυσαλιδες στον μετρητη  στο διαχυτη κανει λιγη ωρα να ξεκινησουν οι φυσαλιδες απο το μαγαζι μου ειπαν οτι ετσι δουλευουν μηπως πρεπει να ανεβασω την πιεση στο μανομετρο το δευτερο που ρυθμιζουμε την πιεση εργασιας? τωρα το εχω περιπου 40psi

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...