Jump to content

Πρώτη επαφή με το ενυδρείο


Recommended Posts

Σήμερα μου φέρανε το ενυδρείο που περιμενα... Δεν περιμενα όμως να είναι σε αυτή τη κατάσταση.. Τελοσπάντων όμως προσπαθησαμε με τον φίλο μου και έχουμε κάνει αρκετή δουλειά για λίγες ώρες.. Το θέμα μου είναι ότι έχω αφαιρέσει αρκετά πραγματα και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να μη τα ξαναβάλω..?? 

(Αφαιρεσαμε τα δυο σαμπ και τα τζαμαρία στο πανω μεροσ που ήταν το φως και το καπακι) Παραθέτω φωτογραφίες.  Οι διαστάσεις του είναι μήκος :1, 24 , πλατος : 50 κκαι υψος: 75.εχει διπλό πατο και όλα τα τζάμια είναι 10mm πάχος. 

IMG_20231119_200617.jpg

IMG_20231119_200636.jpg

IMG_20231119_132023.jpg

IMG_20231119_200404.jpg

IMG_20231119_200424.jpg

IMG_20231119_200721.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τα πλαινά φίλτρα δέν χρειάζεται να τα βάλεις άν και προσωπικά είναι πολύ υπέρ μιάς και δέν χρειάζεται να βάλεις κάποιο εξωτερικό φίλτρο.

Οι κόντρες που έχετε βάλει στον πάτο τις έχετε κολλήσει?Δέν εξυπηρετούν κάπου.

 

Το μόνο που 'λείπει' είναι κόντρες πάνω

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να βάλω ένα μεγάλο εξωτερικό φίλτρο. Πιστεύω ότι θα μου είναι πιο ευκολο να το καθαρίζω. 

Οι κόντρες υπήρχαν και προσπαθω να τις βγάλω γτ από κάτω έχουν άμμο (από πριν ) και θέλω να το καθαρίσω, αν χρειαστεί έχω τη φωτογραφία να τις ξαναβάλω επάνω είχε πλαινα τζάμια δεν ξέρω αν χρησίμευαν για κόντρες αλλιώς να βάλω αυτές που έβγαλα από κάτω. 

Link to comment
Share on other sites

Στην επάνω μεριά είχε 2 τέτοια πιο λεπτά τζάμια ένα από τη μια ένα από την άλλη

IMG_20231120_133843.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...