Jump to content

Αρσενικά Κριμπενσις με τι άλλο σε 120?


Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα 120λιτρο με μερικά φυτά μέσα όχι πολλά κρυπτοκορινες ανουμπιες και έναν πόθο που προσπαθεί να επιβιώσει.Απο ψαροσυνθεση εχω μέσα 3κριμπενσις μικρά αρσενικά χωρίς κανένα θυληκο μαζί τους δεν με ενδιαφέρουν οι γέννες δεν θέλω να μπλέξω με το να δίνω ψαράκια. Μέσα έχω βάλει 3longfin ancistrus επίσης μικρά κ αυτά και ένα corydoras sterbai απλά είναι κ αυτό μέσα δεν με ενδιαφέρει να βάλω αλλά να είναι ομάδα. Η διακόσμηση είναι γεμάτο ξύλα moorwood κ η θερμοκρασία μέχρι 25-26 .το ενυδρείο φενετε άδειο . Θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι που θα φενετε περισσότερο και να δίνει κίνηση με χρώμα στο ενυδρείο  

Έγινε επεξεργασία - nydreio28
Link to comment
Share on other sites

Ιδανικά μπορείς να βάλεις ένα κοπαδάκι από κάποια τέτρα. Τσέκαρε ψάρια του γένους Hyphessobrycon

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εκτός από τετρα δεν μπορώ να βάλω Γκουραμι,Ντάνιο,απιστογραμμα,μολυ ή ξιφοφορους ? Εννοειτε ένα από τα είδη που γράφω .

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος nydreio28 έγραψε:

Δηλαδή εκτός από τετρα δεν μπορώ να βάλω Γκουραμι,Ντάνιο,απιστογραμμα,μολυ ή ξιφοφορους ? Εννοειτε ένα από τα είδη που γράφω .

Από ότι κατάλαβα θέλεις να κάνεις ένα διακοσμητικό ενυδρείο που να δείχνει όμορφο στο μάτι με αρκετή κίνηση από τα ψάρια σου. Σε αυτό το πλαίσιο στη θέση σου θα έβαζα κάποιο ζωοτόκο. Μολυ ή πλάτυ ή ξιφοφόροι θα σου δώσουν χρώμα και κίνηση. Τώρα πως θα τα βρεις όλα αρσενικά για να μην έχεις γέννες είναι άλλη υπόθεση.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για apistogramma, gourami, Congo απ. Ότι είδα έχουν κοινές παραμέτρους. Πιστεύετε ότι θα έχουν τσακωμούς μεταξύ τους? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος nydreio28 έγραψε:

Σκέφτομαι για apistogramma, gourami, Congo απ. Ότι είδα έχουν κοινές παραμέτρους. Πιστεύετε ότι θα έχουν τσακωμούς μεταξύ τους? 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν είναι προτεινόμενοι συνδυασμοί. Βάση ιδιοσυγκρασίας έχουμε επιθετικά εδαφοκυριαρχικα ψαράκια άρα οι τσακωμοί είναι πολύ πιθανόν να συμβούν.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...