Jump to content

Πρόβλημα με φιλτρο


Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έχω ένα rio400 και του έχω ένα εξωτερικό φίλτρο eheim 2217 ,10ετιας. Εδώ και ένα χρόνο έχει αρχίσει να κάνει αρκετό θόρυβο. Το άνοιξα και έβγαλα την φτερωτή και καθάρισα ,άλλαξα και τον πυρο αλλά συνεχίζει. Τι μπορώ να κάνω άλλο;

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Βασίλης Μπουχλέλλης έγραψε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Έχω ένα rio400 και του έχω ένα εξωτερικό φίλτρο eheim 2217 ,10ετιας. Εδώ και ένα χρόνο έχει αρχίσει να κάνει αρκετό θόρυβο. Το άνοιξα και έβγαλα την φτερωτή και καθάρισα ,άλλαξα και τον πυρο αλλά συνεχίζει. Τι μπορώ να κάνω άλλο;

Καλησπέρα φίλε μου. Αν έχεις κάνει όλα αυτά μπορεί να χρειάζεται να αλλάξεις όλη τη φτερωτή. Είναι σε συνεχή λειτουργία όλα αυτά τα χρόνια?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

image.png.107e0a0865bffa38bf3c9d7e82f55c2c.png

 

Δοκίμασε μια αυτό ψεκασε μέσα στην κεφαλή, στον άξονα και στην φτερωτή 

(Spray-silicone eheim.)

Η μπορείς και βαζελίνη να βάλεις καθαρή χωρίς χημικά μέσα απλά μην το πάρα κάνεις με την ποσότητα. 

Έγινε επεξεργασία - Taxiarchis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Καλησπέρα φίλε μου. Αν έχεις κάνει όλα αυτά μπορεί να χρειάζεται να αλλάξεις όλη τη φτερωτή. Είναι σε συνεχή λειτουργία όλα αυτά τα χρόνια?

Ναι σε συνεχή λειτουργία είναι, αλλά πήγα σε ένα μαγαζί και την έδειξα γιατί ήθελα να πάρω πυρο που έσπασε και μου είπε ότι είναι οκ

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Βασίλης Μπουχλέλλης έγραψε:

Ναι σε συνεχή λειτουργία είναι, αλλά πήγα σε ένα μαγαζί και την έδειξα γιατί ήθελα να πάρω πυρο που έσπασε και μου είπε ότι είναι οκ

 

Τι σου προτεινε για το θόρυβο?

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος killerknight έγραψε:

Τι σου προτεινε για το θόρυβο?

Δεν τον ρώτησα,δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2023 at 7:45 ΜΜ, το μέλος Βασίλης Μπουχλέλλης έγραψε:

Έχω ένα rio400 και του έχω ένα εξωτερικό φίλτρο eheim 2217 ,10ετιας

Προτεινω να παρεις ενα καινουριο φιλτρο. Και το δικο μου μετα απο 9 χρόνια αρχισε να βγαζει τα κουσουρια. Νομιζω παραπανω λεφτα θα δωσεις σε ανταλακτικα , απ οσο θα κοστισει ενα καινουριο. Γνωμη μου ...

 

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...