Jump to content

Ψαροσυνθεση-προτάσεις!


Recommended Posts

Καλησπέρα. Με τι αλλα ψαράκια θα μπορούσα να συνδυάσω αρλεκινους σε 90 λίτρα; στο ενυδρείο υπάρχουν επίσης  γαριδες necaridina red fire;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρήστο.Το πρόβλημα είναι να βρούμε κάτι που δέν τα πειράζει τις γαρίδες ή θα τρώει το γόνο τους.

Έχεις κάτι στο μυαλό σου?Έχεις κάποιο ψάρι που σου αρέσει? θα μπορούσες να πάς σε κάποια νανοκιχλίδα, πχ ραμιρέζι αλλά τα μικρά από τις γαρίδες θα γίνουν τροφή

Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Καλησπέρα Χρήστο.Το πρόβλημα είναι να βρούμε κάτι που δέν τα πειράζει τις γαρίδες ή θα τρώει το γόνο τους.

Έχεις κάτι στο μυαλό σου?Έχεις κάποιο ψάρι που σου αρέσει? θα μπορούσες να πάς σε κάποια νανοκιχλίδα, πχ ραμιρέζι αλλά τα μικρά από τις γαρίδες θα γίνουν τροφή

Είμαι στη διαδικασία αλλαγής  ψαροσυνθεσης καθώς έχω μαλακώσει  το νερο με α/ο και να βγάλω τα γκαπι τα οποία έχουν κατακλύσει  το ενυδρείο. Ψαράκια που μου αρέσουν είναι Αρλεκινοι,καρδιναλιοι  και άλλα παρόμοια που μπορουν να συνδυαστούν, είχα βάλει και οτοκυκλους τους οποίους σιγά σιγά τους έχανα.  Οι γαρίδες εδώ και σχεδόν 8 μήνες από τις αμανο δεν έχω χάσει καμία  ενώ στις red fire  έχω κάποια μείωση  στο πληθυσμό αλλά πιστεύω πως αρκετές είναι κρυμμένες  και δεν μπορώ να τις βρω μιας και οι κρυψώνες  απο τα φυτά είναι αρκετές! Προσπαθώ να βρω μια όμορφη ψαροσυνθεση, να αυξησω και τον αριθμό των ψαριών στο ενυδρειο για να  ανέβουν λίγο και τα νιτρικά για τα φυτα γιατί τον τελευταίο  καιρο είμαι συνέχεια γύρω στο 5 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...