Jump to content

Ενυδρείο 240 λίτρα..


kristigr21

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα!! Θέλω να μου δώσετε συμβουλές τι να κάνω με το ενυδρείο μου!  Έχω 2 κλόουν το ένα πάνω από 20cm ενα γατόψαρο 30cm εναν rainbow shark  και ένα  gourami gold. Το γατόψαρο το έχω 15 χρόνια και τους clown 10..

Το θέμα είναι ότι πάντα ήθελα να έχω ένα ωραίο φυτεμένο ενυδρείο με τετρα ψαράκια!! Με αυτά τα ψάρια που έχω δεν μπορώ να βάλω φυτά μου τα ξεριζωνουν  σκάβουν συνέχεια την άμμο κτλ...

Σκέφτομαι είτε να τα δωσω και να κάνω από την αρχή ένα ωραίο φυτεμένο ενυδρείο με μικρά ψαράκια. Αλλα απο την αλλη τους αγαπω τους clown τους εχω τοσα χρονια.. το γατοψαρο λογικα θα αποχωριστω γιατι εχει γινει τεραστιο....

πείτε μου καμιά ωραία ιδέα πως να φτιάξω από την αρχή το ενυδρείο μου με τη διακοσμητικά ξύλα πέτρες κτλ και τι συνδυασμό ψαράκια;  

Screenshot_20240122_231318_Gallery.jpg

Screenshot_20240122_231350_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν κάνει clown loach για το ενυδρείο σου θέλουν πολύ περισσότερο μήκος και ποιο πολλά να είναι ομαδα. Εγω τα έχω χρόνια και δεν είχα ποτέ θέμα με τα φυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το clown  το έχω 10 χρονια έχει γίνει τεράστιο. Προτείνεις να τα δωσω όλα και να ξεκινήσω φυτεμενο με μικρα;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος kristigr21 έγραψε:

Ποσα λίτρα είναι ιδανικά για τα clown;

 

Τα κλόουν απαιτούν πολλά λίτρα και μπαίνουν σε κοπάδι.Άν τον δώσεις πάντως ενδιαφέρομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αλλάξει χώρο αλλιώς θα σε βοηθούσα να τα ξεφορτωθείς🤣 τουλάχιστον 1.50 μήκος. Εγώ τα είχα σε 1.80 αλλά μόνο 5 χρονια. Κοίτα και Αυστραλία μεριά πολύ χρώμα και κίνηση.

Έγινε επεξεργασία - Ice-Man
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...