Jump to content

Φόντο/Αφίσα ενυδρείου


Recommended Posts

Καλησπέρα! Θέλω να έχω μαύρο φόντο στην πίσω όψη του ενυδρείου μου αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι σαν ταπετσαρία που να είναι αυτοκόλλητο για να το βάλω. Το μόνο που έχω βρει είναι μη αυτοκόλλητη αφίσα την οποία πρέπει να τη στερεώσω εγώ στις άκρες γύρω γύρο με κάποιο τρόπο. Το έχω δοκιμάσει αλλά δεν φαίνεται πολύ όμορφο.

 

Θα μπορούσα εναλλακτικά να το βάψω με μαύρο χρώμα, όπως με λαδομπογιά; Μιας και είναι από την έξω πλευρά του ενυδρείου φαντάζομαι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη βιολογία του.

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος Giorgos Kiritsopoulos έγραψε:

Καλησπέρα! Θέλω να έχω μαύρο φόντο στην πίσω όψη του ενυδρείου μου αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι σαν ταπετσαρία που να είναι αυτοκόλλητο για να το βάλω. Το μόνο που έχω βρει είναι μη αυτοκόλλητη αφίσα την οποία πρέπει να τη στερεώσω εγώ στις άκρες γύρω γύρο με κάποιο τρόπο. Το έχω δοκιμάσει αλλά δεν φαίνεται πολύ όμορφο.

 

Θα μπορούσα εναλλακτικά να το βάψω με μαύρο χρώμα, όπως με λαδομπογιά; Μιας και είναι από την έξω πλευρά του ενυδρείου φαντάζομαι δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη βιολογία του.

καλησπερα  γιωργο   https://www.aquario.gr/product/juwel-poster-black-white-poster-platis-aspromayro-l/

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Takis Karatzannos έγραψε:

θες και αυτο https://www.aquario.gr/product/juwel-poster-fix/

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτοκόλλητο αυτό νομίζω πρέπει να είναι σαν την αφίσα που πήρα. Αυτό το ειδικό τζελ δεν ήξερα ότι υπάρχει λογικά κόλλα είναι για τις αφίσες. Βέβαια είναι μη διαθέσιμο.

 

Για το ενδεχόμενο του βαψίματος γνώμη;

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kiritsopoulos
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος Giorgos Kiritsopoulos έγραψε:

Δεν είναι αυτοκόλλητο αυτό νομίζω πρέπει να είναι σαν την αφίσα που πήρα. Αυτό το ειδικό τζελ δεν ήξερα ότι υπάρχει λογικά κόλλα είναι για τις αφίσες. Βέβαια είναι μη διαθέσιμο.

 

Για το ενδεχόμενο του βαψίματος γνώμη;

 

πριν 49 λεπτά, το μέλος Giorgos Kiritsopoulos έγραψε:

Δεν είναι αυτοκόλλητο αυτό νομίζω πρέπει να είναι σαν την αφίσα που πήρα. Αυτό το ειδικό τζελ δεν ήξερα ότι υπάρχει λογικά κόλλα είναι για τις αφίσες. Βέβαια είναι μη διαθέσιμο.

 

Για το ενδεχόμενο του βαψίματος γνώμη;

απλως το βαψιμο ειναι μονιμο

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2024 at 8:44 ΜΜ, το μέλος Giorgos Kiritsopoulos έγραψε:

Με αστάρι έλεγα να το βάψω που βγαίνει με νέφτι αν το θελήσω. Ή με λαδομπογιά/ακριλικό που επίσης βγαίνει με νέφτι

 

Με απλό πλαστικό χρώμα νερού που βγαίνει αμέσως με ένα ελαφρύ ξύσιμο

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...