Jump to content

Είναι ασφαλές αυτές οι βιταμίνες;


Recommended Posts

Καλησπέρα! Σήμερα πήρα ένα προϊόν για τις νεροχελωνες μου που δεν είχα ξανά ψάξει ούτε είχα πάρει κάτι παρόμοιο και θέλω να μου πείτε αν κάποιος ξέρει αν είναι έμπιστο αυτό το προϊόν και τις ακριβής οδηγίες για το πώς να το χρησιμοποιήσω σωστα . Ευχαριστώ.  

IMG_20240214_202819_617.webp

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά είναι.Έχεις λάμπα στο τερράριουμ?Τί είδος είναι οι χελώνες σου?

 

Η δοσολογία είναι απλή: Δοσολογία: 1-2 σταγόνες καθημερινά στο νερό ή την τροφή.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια ναι έχω λάμπα μόνο που πρόσφατα είχα ένα ατύχημα με το τερραριουμ και προσωρινά τις έχω βάλει αλλού αναγκαστικά.. είναι δύο θηλυκές yellow-bellied sliders ηλικίας 8 και 9 ετών. Σε ευχαριστώ! Επίσης μια άλλη ερώτηση, επειδή τώρα στον προσωρινό χώρο δεν έχουν φίλτρο, με τις σταγόνες χρειάζεται να αλλάζω συχνότερα νερό ή όχι; κι αν ναι παίζει και ρόλο η δοσολογία με τα λίτρα νερου;

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2024 at 3:40 ΜΜ, το μέλος Marr έγραψε:

Τα τελευταία χρόνια ναι έχω λάμπα μόνο που πρόσφατα είχα ένα ατύχημα με το τερραριουμ και προσωρινά τις έχω βάλει αλλού αναγκαστικά.. είναι δύο θηλυκές yellow-bellied sliders ηλικίας 8 και 9 ετών. Σε ευχαριστώ! Επίσης μια άλλη ερώτηση, επειδή τώρα στον προσωρινό χώρο δεν έχουν φίλτρο, με τις σταγόνες χρειάζεται να αλλάζω συχνότερα νερό ή όχι; κι αν ναι παίζει και ρόλο η δοσολογία με τα λίτρα νερου;

Αν δεν εχεις φιλτρο, ανεξαρτητα αν βαζεις σταγονες ή δεν βαζεις, πρεπει να κάνεις αλλαγες νερου. Αν εχεις λιγα λιτρα, τοτε και καθημερινα 50%, μπορει και παραπανω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...