Jump to content

Black moor


Angela-

Recommended Posts

 Καλησπέρα Έχω πάρει ένα ψαράκι Black moor ( κονγκολεζος)  και δεν έχω βρει την κατάλληλη ποσότητα τροφής που πρέπει να του ρίξω ( κουκιδες οχι φύλλα ). Όποια  πληροφορία  η τίπ για αυτά τα ψαράκια θα την εκτιμήσω απόλυτα γιατί στο πετ σοπ μου είπε γενικά πολύ λανθασμένες πληροφορίες  όπως το ότι δεν μεγαλώνει άλλο….

Έγινε επεξεργασία - Angela-
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω η τροφή πρεπει να είναι βυθιζομενη για να αποτρέψει μελλοντικά προβλήματα του εντέρου, να τρώει 2 φορές την μέρα σε ποσότητα όσο χωράει το στόμα του. Γενικως είναι πολύ παμφαγα και λεμαργα ψαρια που τρέφονται με διαφορά. Αλλά επειδή δε θέλω να σε καθοδηγησω λάθος σε τι άλλες τροφές τρωνε, αν κάποιος ξέρει παραπάνω για την διατροφή τους θα σου απαντήσει. 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2024 at 12:33 ΜΜ, το μέλος Angela- έγραψε:

 Καλησπέρα Έχω πάρει ένα ψαράκι Black moor ( κονγκολεζος)  και δεν έχω βρει την κατάλληλη ποσότητα τροφής που πρέπει να του ρίξω ( κουκιδες οχι φύλλα ). Όποια  πληροφορία  η τίπ για αυτά τα ψαράκια θα την εκτιμήσω απόλυτα γιατί στο πετ σοπ μου είπε γενικά πολύ λανθασμένες πληροφορίες  όπως το ότι δεν μεγαλώνει άλλο….

Καλησπέρα από εμένα και καλώς ήρθες. Πες μου μερικές λεπτομέρειες για το ενυδρείο που το έχεις για να μπορώ να έχω μια καλύτερη εικόνα 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...