Jump to content

επιστροφη στα θαλασσινα


Recommended Posts

καλημερα σε ολους, προσφατα αγορασα ενα petshop το οποιο εχει 20 ενυδρεια γλυκου νερου και καθολου αλμυρου. εγω χομπιστας απο παλια σε θαλασσινο θελω να στησω ενα 250αρι το οποιο και εχω, ομως σταζει νερο. για την ιστορια πριν 15 χρονια μετετρεψα το γλυκο σε θαλασσινο αλλα μετα απο λιγους μηνες ανοιξε και εγινεν ολα μπ..... ευτυχως ειχα ενα μικρο εβαλα βραχους ψαρια φιλτρα σε εκεινο και με ενα φιλο που "ηξερε" ξεκολησαμε τα παντα και το φτιαξαμε απο την αρχη. κρατησε και ατυο μερικα χρονια ομως αρχησε να δυκρυζει παλι οποτε απελπιστηκα και το εκλεισα. το λαθος μας ηταν οτι την σιλικονη με τα τζανια την σφιξαμε πολυ με αποτελεσμα να μην εχει αρκετη σχεδον καθολου σιλικονη αναμεσα στα τζαμια. εχω σκοπο να τα φτιαξω παλι οποτε αυτη την φορα θελω να το κανω σωστα. ποσο κενο πρεπ[ει να εχει η κολα? επισεις τα αλλα ενυδρια εχουν καθε ενα ξεχωριστα φιλτρο. η συστηχια που εχει τα ενυδρια τερμα κατω εχει κενο. μπορω εκει να φτιαξω ενα sump? γενικα τι θα θελατε να δειτε απο ενα μαγαζι με ενυδρεια? πως θα επρεπε να ειναι στημενο? καθε βοηθεια δεκτη καθε ιδεα θα εκτιμηθει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...