Jump to content

Γέννηση μικρών γκαπυ


Basilis1995

Recommended Posts

Καλησπέρα σας η γκαπινα μου η μια είναι έτοιμη να γέννηση. Στο ενυδρείο μέσα έχω και γαρίδες neocaridina. Υπάρχει κίνδυνος τα μικρά γκαπυ να φαγωθούν από τις γαρίδες; Εάν εφόσον γλιτώσουν από τα γκαπυ😅

Link to comment
Share on other sites

Από τις γαρίδες δεν κινδυνεύουν. Βάλε αρκετά φυτά επιφανείας και όσα σου ζήσουν.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Basilis1995 said:

Καλησπέρα σας η γκαπινα μου η μια είναι έτοιμη να γέννηση. Στο ενυδρείο μέσα έχω και γαρίδες neocaridina. Υπάρχει κίνδυνος τα μικρά γκαπυ να φαγωθούν από τις γαρίδες; Εάν εφόσον γλιτώσουν από τα γκαπυ😅

Δεν νομίζω να κινδυνεύουν απο τις γαρίδες. Εγω που εχω γκαμπι και μου γεννάνε συνέχεια εχω προμηθευτεί ενα δυχτακι το οποιο διαχωριζει τα μεγαλα ψαρια απο τα μικρα και ετσι χανω ελαχιστα. Αν δεν θες να αγορασεις αυτο, τα φυτα επιφανειας που σου λεει ο Κυριος Μαρινος ειναι μια καλη λυση. Σου παραθετω το λινκ απο το προιον. Καλή επιτυχία με τα μωράκια σου !! 

https://www.jbl.de/en/products/detail/2501/jbl-nbox?country=kz&cpref=338

(Το προμηθεύτηκα απο το Pet city)

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Γεννοβολάνε συνέχεια, ασταμάτητα, κανονικά έπρεπε να κατάγονται από την Κίνα. Οσα κ να χαθούν, δεν τελειώνουν. Μια φορά έβγαλα ένα θηλυκό για να το δώσω και μέσα σε 5 λεπτά από το στρες, αράδιασε καμιά 10αριά σποράκια στο ποτήρι που το είχα :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...