Jump to content

Συμβουλή για Προσθήκη ψαριών


Jake

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, έχω το ενυδρείο στρωμένο λειτουργικό εδώ και 7 μήνες περίπου 38 λίτρα με 3 platies, έναν Κινέζο αλγοφαγο και 2 γκαπις. Πέρα από γκαπις και platies υπάρχει κάποιο άλλο ψαράκι που θα μπορούσα να προσθέσω στο ενυδρείο μου? Και αν ναι, ποιο είδος??

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2024 at 12:53 ΠΜ, το μέλος Jake έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, έχω το ενυδρείο στρωμένο λειτουργικό εδώ και 7 μήνες περίπου 38 λίτρα με 3 platies, έναν Κινέζο αλγοφαγο και 2 γκαπις. Πέρα από γκαπις και platies υπάρχει κάποιο άλλο ψαράκι που θα μπορούσα να προσθέσω στο ενυδρείο μου? Και αν ναι, ποιο είδος??

Ευχαριστώ!!

Ειναι λιγα τα λιτρα σου για να βαλεις και άλλα ψαρακια μεσα. Στρωσε λιγο την ψαροσυνθεση, που εχεις ηδη. Δηλ τα γκαπακια δεν πανε σε ζευγαρια, πρεπει να εχεις χαρεμι. Το ιδιο και στα πλατυ.

Διαβασε λιγο τα προφιλ τον ψαριων

Καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

Ειναι λιγα τα λιτρα σου για να βαλεις και άλλα ψαρακια μεσα. Στρωσε λιγο την ψαροσυνθεση, που εχεις ηδη. Δηλ τα γκαπακια δεν πανε σε ζευγαρια, πρεπει να εχεις χαρεμι. Το ιδιο και στα πλατυ.

Διαβασε λιγο τα προφιλ τον ψαριων

Καλο βραδυ

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αρχικά και για την απάντηση.

Το ξέρω ότι δν πάνε ζευγάρια τα γκαπις απλά κάθε φορά που αυξάνω τον αριθμό τους κάτι θα γίνει και θα σημειωθεί θάνατος. Δηλαδή είχα εντοπίσει δύο θανάτους πριν μήνες σε γκαπις ανεξήγητα χωρίς συμπτώματα ασθένειας, υγιές νερό (το τεσταρα ) και γενικά ηταν ξαφνικό!!

Αλλά καταλαβαίνω απλά ήθελα να σιγουρευτώ 

Ευχαριστώ πολύ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...