Jump to content

Αρχίσαμε....


Recommended Posts

Σήμερα από το πρωί το θερμόμετρο στο Βόλο έδειξε 43C!!!! :wootwoot::) Το φοβόμουνα το black out αλλά ήλπιζα σε ένα θαύμα!!!! Και επειδή θαύματα δεν γίνονται, έγινε η διακοπή και κράτησε 45-50 λεπτά!!!!

Η καρδιά μου στην κούλουρη και η αγωνία στο κατακόρυφο!!!

Ευτυχώς όλα καλά εν τέλει !!!

Προνόησα και παρήγγειλα ένα ups 800VA (5,3 λεπτά στα 540W)!!!

Θα βάλω πάνω δύο κηκλοφορητές και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!!

Φίλοι Δ.Ε.Η.οπληκοι υπομονή!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς και εδώ στο Γαλάτσι μία από τα ίδια ένα 25 λεπτο το μεσημέρι και να ευχόμαστε να μην έχουμε και χειρώτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πετρουπολη απο τις 18.00-21.15 χωρις ρευμα 35 βαθμους μεσα στο σπιτι!

ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά το μεσημεριανο ήρθαν άλλες δυο ώρες διακοπής να ολοκληρώσουν το θεάρεστο έργο της Δ.Ε.Η.!!!!

ΈΛΕΟΣ πια, είμαστε το κράτος που λειτουργει κάτω απο ιδεατές συνθήκες.... σε πολύ ζέστη και πολύ κρύο... νεκρώνουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες σήμερα χωρίς ρεύμα.... βλάβη σε κάποιο κύκλωμα στη γειτονιά...

3 ψαράκια χάθηκαν και τα άλλα σώθηκαν μετά από πολύωρο πήγαινε έλα με κουβάδες αλλαγής κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Άγιοι Ανάργυροι,Δυτική Αττική...

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής παρόλο που στις ειδήσεις άκουγα για μεγάλες διακοπές ρεύματος στην περιοχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Βύρωνας - Ανάληψη: Καμία διακοπή τις τελευταίες 48 ώρες, ευτυχώς... (πιο πριν είχαμε μια δίωρη).

Υ.Σ.:

Δημήτρη, λυπάμαι πολύ για τα ψαράκια σου... :wootwoot:

Εύχομαι να μην ξαναγίνει...

Link to comment
Share on other sites

Αγ. Δημήτριος Αττικής.

Συχνές, ευτυχώς μικρής διάρκειας, διακοπές.

Μια αεραντλία μπαταρίας, ή περισσότερες, ανάλογα με τα λίτρα, βοηθάει αρκετά, στις δύσκολες αυτές στιγμές.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει και τα καλά του η επαρχία.Εμείς ούτε μια διακοπή να μην το γκαντεμιάσω όμως

Link to comment
Share on other sites

Μην γενικεύεις φίλε μου!

:wootwoot:

Εδώ στη Σύρο έχει κάθε καλοκαίρι σταθερά διακοπές και συνεχεις αυξομειώσεις της τάσης!

Τραγικό απλά!!!

Και παράλληλα το νησί έχει και πρόβλημα με το νερό οπότε αν είσαι πολύ άτυχος μπορεί να μην έχεις τίποτα απο τα 2!

:)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα σήμερα και την μπαταρία του APC που τον είχε ψιλοπιεί....

Τέστ έδειξε κάπου 8 ώρες αυτονομία στα φίλτρα. Ελπίζω να μην έχω άλλα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι με ένα καλό ups μπορείς να εξασφαλίσεις την βιολογία τουλάχιστον για δυο ωρίτσες περίπου...

Αξίζει τον κόπο πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι με ένα καλό ups μπορείς να εξασφαλίσεις την βιολογία τουλάχιστον για δυο ωρίτσες περίπου...

Αξίζει τον κόπο πάντως!!!

Θα συμφωνήσω απόλυτα ! Στο Χαλάνδρι που μένω οι διακοπές ρεύματος ήταν της τάξης των τριών ωρών την Τρίτη και δυόμισυ ώρες χτες... Χώρια οι πτώσεις τάσης.

Τα ψάρια άντεξαν, δεν είχα απώλειες ευτυχώς. :)

Με τις ξαφνικές διακοπές όμως το PC τα έπαιξε χτες, :(:wootwoot: και από σήμερα είναι στο μάστορα μπας και σωσουμε τα αρχεία και κυρίως τις φωτογραφίες.

Και βέβαια κανείς δε με αποζημιώνει για οποιαδήποτε ζημια, υπάρχει λόγος άλλωστε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...