Jump to content

Νεροερωτηση


greedy

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Εχω βγαλει νερο απο ενα επαγγελματικο ψυγειο και το μετρησα kai εχει : Ph 6,8-6,9 // Gh 3 μοναδες.Με το CO2 μπορω να κατεβασω λιγο ακομα το Ph . Πρεπει να κοιταξω και κατι αλλο στο νερο για να δω αν ειναι καταληλο για το δισκο ενυδρειο ? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κανεις??? ολοι για μπανιο εχετε παει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω βγαλει νερο απο ενα επαγγελματικο ψυγειο και το μετρησα kai εχει : Ph 6,8-6,9 // Gh 3 μοναδες.Με το CO2 μπορω να κατεβασω λιγο ακομα το Ph . Πρεπει να κοιταξω και κατι αλλο στο νερο για να δω αν ειναι καταληλο για το δισκο ενυδρειο ? Ευχαριστω

απο που βγενει αυτο νερο?παγωμενο ειναι :wootwoot: ?

δεν καταλαβενω

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα επαγγελματικα ψυγεια πιανουν παγο εξωτερικα στις σωληνωσεις τους.Οταν ο παγος λιωνει αυτο το νερο σταζει σταγονα σταγονα και μπαινει σε ενα μπιτονι . Για αυτο το νερο εννοω. Τα νουμερα που μου δινει ειναι σουπερ αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κοιταξω και κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα τσεκ για το τι μεταλλο ειναι εκει που πιανει ο παγος.Αν ειναι χαλκος απλα ξεχνα το. Επισης κανε και μια μετρηση αμμωνιας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα επαγγελματικα ψυγεια πιανουν παγο εξωτερικα στις σωληνωσεις τους.Οταν ο παγος λιωνει αυτο το νερο σταζει σταγονα σταγονα και μπαινει σε ενα μπιτονι . Για αυτο το νερο εννοω. Τα νουμερα που μου δινει ειναι σουπερ αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κοιταξω και κατι αλλο..

Εμένα με προβληματίζει και αυτό το "εξωτερικά".

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι, αλλά μήπως είναι εκτεθιμένο σε καθε είδους βρωμιές???

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει και αυτό το "εξωτερικά".

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι, αλλά μήπως είναι εκτεθιμένο σε καθε είδους βρωμιές???

Σωστή σκέψη..

Είσαι σίγουρος ότι ο χώρος είναι καθαρός ή μαζί με το παγωμένο νερό θα μαζεύεις και ένα κάρο ακαθαρσίες;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο χωρος δεν εχει καθολου βρωμιες. Η περισυλλογη γινεται εσωτερικα στο ψυγειο . Θα μετρησω και την αμμωνια και βλεπουμε.Τωρα οσο για την σωληνα , νομιζω πως ειναι χαλκος. κριμα. Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει και αυτό το "εξωτερικά".

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι, αλλά μήπως είναι εκτεθιμένο σε καθε είδους βρωμιές???

Οταν λεω εξωτερικα , εννοω στο εξωτερικο μερος των σωληνωσεων. Οι σωληνες ειναι στο μεσα μερος του ψυγειου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...