Jump to content

φουσκαλα σε μονομαχο..


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους..

απο εχθες εμφανιστηκε μια διαφανη φουσκαλα περιπου κατω απο το κεφαλι του μονομαχου μου,σχεδον στο σημειο απο οπου βγαινουν τα περιττωματα..ειναι διαφανης,και σαν να εχει ροζ υγρο μεσα..δεν ξερω πως να το περιγραψω..ειναι ζωηρος,τρωει κανονικα και κολυμπαει συνεχεια..

η φωτο δεν βοηθαει πολυ καθως ειναι απο κινητο,αλλα φαινεται το μεγεθος..

παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει γιατι δεν βρηκα πουθενα τιποτα σχετικο..

σας ευχαριστω προκαταβολικα..

post-3681-1183726796_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Σταματη..

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση..

στο λινκ που μου εδωσες περιγραφεται κατι αλλο..να υποθεσω οτι πρεπει να ακολουθησω την θεραπεια και για αυτο που περιγραφω εγω?

Έγινε επεξεργασία - Giannis-malawi
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι..

ακολουθησα τη θεραπεια στο λινκ σου Σταματη,και ο μονομαχος απο εχθες ειναι μια χαρα..ολες αυτες τις μερες η ορεξη και η διαθεση του παρεμεινε κανονικη,γεγονος που με παραξενεψε,διοτι δεν εδειχνε να τον ενοχλει στο παραμικρο αυτη η φουσκαλα που ειχε..

οπως και να εχει,τελος καλο,ολα καλα..

ευχαριστω πολυ για την Βοηθεια..

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά .

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση . :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

...ακολουθησα τη θεραπεια στο λινκ σου Σταματη,και ο μονομαχος απο εχθες ειναι μια χαρα..

Οταν λες ακολούθησες τη θεραπεία τι ακριβώς εννοείς?

Οτι έβαλες Μελαφίξ με βιταμίνες (πόση δόση και για πόσο διάστημα) ή κατέβασες και το νερό του..? (ρΗ & σκληρότητες). Η φουσκάλα εξαφανίστηκε τελείως?

Εάν γίνεις λίγο πιο αναλυτικός, θα βοηθηθούν ακόμα καλύτερα και οι επόμενοι... :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Εάν γίνεις λίγο πιο αναλυτικός, θα βοηθηθούν ακόμα καλύτερα και οι επόμενοι... :wootwoot:

Ντινο εχεις δικιο..παραλληψη μου..

λοιπον,η διαδικασια που ακολουθησα ειναι η εξης..

1)προσθηκη της μισής δόσης Μελαφίξ που συνισταται στις οδηγιες,(δεν θυμαμαι ποσοτητα γιατι δεν εχω το κουτι,μου το δανεισαν..).για 3 μερες..τοσο χρειστηκε..

2)τα'ι'σμα με προσθηκη sera fishtamin στην τροφη πριν τα'ι'σω.τις συγκεκριμενες βιταμινες τις χρησιμοποιω γενικοτερα αλλα οχι σε καθημερινη βαση..

3)ησυχια κτλ που περιγραφονται στο λινκ,υπαρχουν ουτως η αλλως..

την τεταρτη μερα η φουσκαλα ειχε εξαφανιστει τελειως..δεν υπηρχε το παραμικρο..πραγμα που με παραξενεψε μεν,αλλα με χαροποιησε δε..δεν βρηκα αλλη αναφορα καπου αλλου για το φαινομενο αυτο,και δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασθενεια ή κατι αλλο..παντως ο μονομαχος,δεν εδειξε να πτοειται λεπτο,καθως η συμπεριφορα του δεν αλλαξε καθολου..

ελπιζω να βοηθησα ή να βοηθησω καποιον στο μελλον,παρ'οτι δεν εχω καταληξει σε κατι συγκεκριμενο..

Έγινε επεξεργασία - Giannis-malawi
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...